جدیدترین موضع گیری حزب الله لبنان درباره اعتراضات لبنان

به گزارش مرجع مقالات به نقل از المنار، نبیل قاووق عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان گفت: بدترین صحنه ای که دیدیم این بود که بعضی مفسدان موج سواری کردند و کوشش کردند که حرکت و جنبش مردمی را به سمت و سوئی سوق دهند که از خود حمایت نمایند. احزاب متهم به فساد و مسئول سیاست های اقتصادی و اقتصادی اشتباه از حرکت مردمی برای تسویه حسابها با دشمنان خود بهره بردند و بحران اقتصادی را به سخت ترین بحران سیاسی تبدیل کردند و کشور را به سوی هرج و مرج و خطر حرکت به سوی فتنه کشاندند.

جدیدترین موضع گیری حزب الله لبنان درباره اعتراضات لبنان

وی اضافه کرد: ما همچنان با خطر حرکت به سوی هرج و مرج و افتادن در فتنه روبرو هستیم و این به مراتب بدتر از بحران اقتصادی است.

قاووق ضمن حمایت از خواسته های مخلصانه مردمی و اصلاحات اقتصادی درباره انحراف حرکت مردمی از اهدافش هشدار داد و گفت: در حال حاضر باید قبل از تسویه حسابهای سیاسی با بحران های اقتصادی و اقتصادی مقابله کرد. بعضی شخصیت ها و احزاب سیاسی جز تسویه حساب با دشمنان خود به دنبال موضوع دیگری نیستند و اولویت آنها نجات کشور نیست. بعضی در خارج به به دنبال تغییر معادلات سیاسی و موازنه قوا هستند تا علیه مقاومت، وحدت ملی و ثبات اقدام نمایند و باید بیدار باشیم و راه را بر آنها ببندیم.

وی خواسته حزب الله لبنان را دولت قوی دانست و گفت که روند تشکیل کابینه باید به سرعت طی گردد تا بر پیچیدگی و دشواری اوضاع اضافه کرده نگردد.

قاووق تاکید نمود: آمریکا به شکل علنی وارد شده است و به دنبال بهره برداری از حرکت مردمی برای تحقق دستاوردهای سیاسی به زیان ثبات و وحدت ملی لبنان است. موضع ما در حزب الله آشکار است و ما اجازه دیکته های آمریکایی ها را نخواهیم داد و اجازه نمی دهیم که آمریکا در این مرحله و در هر مرحله ای دستاورد سیاسی کسب کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 504

به "جدیدترین موضع گیری حزب الله لبنان درباره اعتراضات لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین موضع گیری حزب الله لبنان درباره اعتراضات لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید