خبرنگاران خدمات الکترونیک تامین اجتماعی سرعت و وسعت پیدا می نماید

به گزارش مرجع مقالات، تهران - خبرنگاران - مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بااشاره به خدمات مورد احتیاج مخاطبان و جامعه هدف گفت: ارائه خدمات الکترونیک و غیر حضوری، با طرح های جدیدی در حال سرعت دریافت است و درصدد هستیم میزان مراجعات مردم را به شعب تأمین اجتماعی تا 75 درصد کاهش دهیم و آن را به یک چهارم گذشته برسانیم.

خبرنگاران خدمات الکترونیک تامین اجتماعی سرعت و وسعت پیدا می نماید

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی مصطفی سالاری در این مراسم که روز یکشنبه با حضور مدیران ارشد سازمان تامین اجتماعی در محل موسسه فرهنگی آهنگ آتیه برگزار گشت، اضافه نمود: راه اندازی پایگاه خبری تحلیلی آتیه آنلاین می تواند یاری شایانی به سازمان تامین اجتماعی و مخاطبان این سازمان کند تا در اطلاع رسانی قوی تر عمل کنیم؛ چراکه با وجود این پایگاه خبری می توانیم بازخورد عملکرد خودمان را ببینیم و در خدمات رسانی به جامعه و مخاطبانمان موثرتر باشیم.

ماموریت آتیه آنلاین اطلاع رسانی دوسویه برای سازمان تامین اجتماعی است

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور در آیین رونمایی از پایگاه خبری تحلیلی آتیه آنلاین با تشکر از کوشش موسسه آهنگ آتیه جهت پیگیری و راه اندازی پایگاه خبری گفت: نکته ای که در اطلاع رسانی بسیار مهم بوده، نشر اخبار برای همه مردم کشور و بیمه شدگان این سازمان است. سالاری با بیان اینکه پایگاه خبری زمانی مفید خواهد بود که هم در نشر خبر و هم در بازخورد خبرها به سازمان یاری کند، اضافه نمود: اگر تصور کنیم که اطلاع رسانی به تنهایی کفایت می نماید، صحیح نیست و تنها زمانی پاسخ مثبت خواهیم گرفت که بازخورد نشر خبرها و اطلاع رسانی ها را دیده و جهت اصلاح و بهبود عملکرد بکار ببریم.

وی با بیان اینکه رویکرد جدید این پایگاه خبری ورود به فضای عمومی اطلاع رسانی است، اضافه نمود: 45 میلیون بیمه شده ما، از همه قشرها و صنف ها هستند؛ اما ورود به فضای عمومی جامعه ما را با مسائل تمام اقشار جامعه آشنا می نماید. ممکن است که کارفرمایی بیمه شده ما نباشد، ولی از آنجایی که با ما ارتباط دارد، با نوع کار، رفتار، مواجهه ما با مسائل و برخوردها آشنا می شود و می تواند از تمامی اطلاع رسانی ها و پیگیری ها آگاه شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مراسم رونمایی از پایگاه خبری آتیه آنلاین گفت: راه اندازی پایگاه خبری آتیه آنلاین به این سازمان یاری می نماید تا در اطلاع رسانی و بهبود خدمات اثرگذارتر باشد.

لزوم اطلاع رسانی به موقع، صحیح و با دقت برای مخاطبان

سالاری با بیان اینکه اندوخته ها، دارایی ها و درآمد ما متعلق به مردم است، اضافه نمود: ما عایدات خود را مستقیم به عنوان کسورات بیمه ای از مردم دریافت می کنیم. از روز اول تعهداتی در قبال شخص بیمه شده داریم، از کارافتادگی، بیکاری، مباحث یاری ازدواج و... که تا روز بازنشستگی استمرار دارد. سازمانی به این صورت نیست که از مردم منابع را مستقیم دریافت می نماید، جمعیتی به این گستردگی مخاطبش باشند، و وظیفه ای به این مهمی که در قبال زندگی و اهمیت آن دارند.

وی با بیان اینکه نشر اقدامات تامین اجتماعی برای شرکای این سازمان نیز بسیار مهم است، ادامه داد: در بحث درمانی و بقیه حوزه ها هم برای سازمان هم برای شرکای اجتماعی بسیار مهم است که اخبار به موقع، صحیح و بادقت در اختیار مخاطبان قرار بگیرد و انتظار می رود خبرها باکیفیت و به موقع فراوری شود و در اختیار قرار بگیرد.

سالاری در مورد تحولات حوزه درمان و بیمه این سازمان گفت: در حوزه درمان، زیرساختهای بحث نسخه الکترونیک پیاده شده و فراهم است. تمامی مطب ها، داروخانه ها فیزیوتراپیست ها و ... حلقه های درمان می توانند با نام نویسی، از نسخه های الکترونیکی استفاده نمایند و استفاده از کاغذ را فراموش نمایند.

سالاری ادامه داد: در حوزه درمانی اینکه بتوانیم اطلاع رسانی بهتری انجام دهیم و مراکز درمانی را به سامانه نسخه الکترونیک متصل کنیم بخش عمده ایی از آن به رسانه هایی مانند آتیه آنلاین بازمی شود که مرحله به مرحله، گام به گام و صنف به صنف آن را اطلاع رسانی نموده و کار مردم را راحت تر کنیم؛ چراکه به عنوان مثال در حوزه احراز هویت اشخاص درصددیم تا به وسیله شیوه های حسابرسی الکترونیک جلوی انحراف های احتمالی در این زمینه را بگیریم و دیگر نیازی به اثر انگشت و راهکارهای این چنینی نباشد.

70 میلیون مراجه حضوری در سال را کاهش می دهیم

سالاری با اشاره به اینکه بخش جدیدی از خدمات دیجیتال سازمان تأمین اجتماعی بزودی آغاز می شود، اظهار کرد درصددیم تا در ابتدا و برای آغاز دو خدمت از 30 خدمت که همه بسترهای آن فراهم شده است را ارائه دهیم چراکه در حال حاضر بعضی از سرویس ها و خدمات تأمین اجتماعی مراجعه نماینده های حضوری میلیونی دارد و درصددیم تا با ارائه این خدمات به صورت دیجیتال و الکترونیک مجموعاً حدود 70 میلیون از مراجعه مخاطبان سازمان تامین اجتماعی در سال را کاهش دهیم و نکته مهم در این زمینه این است که در صورت ارائه این خدمات به صورت آنلاین که البته باید با دقت، سرعت و کیفیت بالاتری انجام شود، این سرویس ها را به صورت حضوری به مردم نمی دهیم.

وی اضافه نمود: در بعضی مواقع حتی لازم نیست یک مخاطب تأمین اجتماعی برای دریافت خدمتی که مشمول آن شده است درخواست بدهد و این نوع سرویس ها بدون درخواست مخاطبان مان به آنها ارائه می دهیم به عنوان مثال اگر زوجی ازدواج نموده اند و مشمول یاری هزینه ازدواج شده اند آن را به صورت اتوماتیک به حساب شان واریز نموده و به آنها به صورت پیامکی تبریک می گوییم. اما در دیگر خدمات آنلاین به محض اینکه بیمه شده تأمین اجتماعی و مخاطب ما درخواست خدمتی را ارائه دهد به صورت آنی، آن را پیگیری می کنیم.

دریافت بازخوردها به اندازه انتشار اخبار مهم است

به گفته سالاری در این زمینه نیز دریافت و ارسال بازخوردها از مردم به سازمان تأمین اجتماعی بسیار مهم است و جزو وظایف رسانه ها به ویژه آتیه آنلاین به شمار می رود که این بازخوردها را دریافت نموده و به واحدهای اجرایی اطلاع رسانی شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه نیازی نیست در آتیه آنلاین تنها به مخاطبان مستقیم 45 میلیون نفری تأمین اجتماعی محدود شوید، گفت: البته مردم و مخاطبان تأمین اجتماعی که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند از شما انتظار دارند که درد آنها را بهتر منتقل کنید و نقدها و پیشنهادات شان را دقیق تر اطلاع رسانی کنید. همچنین اگر خبری در سازمان تأمین اجتماعی رخ می دهد انتظار می رود شما با دقت و کارشناسی بیشتری به آن بپردازید همچنین باید بتوانید به روز عمل کنید.

وی اضافه نمود: در زمینه نسخه الکترونیک که آن را به زودی اجرایی می کنیم هدف مان این است که دیگر افراد بیمه شده سازمان نیازی به دفترچه درمانی ندارند و به راحتی می توانند با ارائه کد ملی به همه مراکز درمانی مراجعه نمایند. از سوی دیگر صرفه جویی ایجاد شده در پی حذف نسخه الکترونیک را در جاهایی هزینه می کنیم که مردم انتظار بیشتری از خدمات درمانی دارند. بدین وسیله همه بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی مطمئن می شوند اگر مسأله و مسئله ای در زمینه سلامتی خود و خانواده شان به وجود بیاید و هزینه چند میلیونی داشته باشد روی دوش شان نمی افتد و با نسخه الکترونیک می توانیم به این هدف برسیم و رسانه هایی مانند آتیه آنلاین نقش مهمی در این زمینه دارند.

سالاری ادامه داد خدماتی در زمینه تحول دیجیتال نیز بزودی آغاز می شود و برای بسیاری از آنها نیازی به حضور و یا حتی درخواست مخاطبان تأمین اجتماعی نیست. در این زمینه برقراری ارتباط بین جامعه هدف و بیمه شدگان با سازمان تأمین اجتماعی و اطلاع رسانی دقیق وظیفه آتیه آنلاین است. به عنوان مثال دو هفته گذشته نخستین مرحله سطح بندی انجام شد و بر اساس آن تصمیم گرفتیم تا 551 تخت در طول سه ماه به بیمارستان های بعضی استان ها اضافه کنیم تا تعادل در خدمات رسانی در این زمینه به وجود بیاید و این کارها نه بر مبنای سفارش و چانه زنی بلکه بر اساس عدد ریاضی و با هدف برقراری عدالت انجام دادیم.

مردم باید مطمئن شوند با پولی که پرداخت می نمایند، درست رفتار می کنیم

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه مردم باید مطمئن شوند که با پولی که از آنها می گیریم درست رفتار می کنیم اظهار کرد: تا به امروز من، همه اعضای هیأت مدیره و بدنه سازمان تأمین اجتماعی کوشش نموده ایم تا هیچ کار غیرکارشناسی را انجام ندهیم و تسلیم آن نشویم. همچنین هرگز پول جامعه کارگری را برای جلب رضایت دیگران در جای دیگری خرج نمی کنیم.

وی ضمن تقدیر از مدیران موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه برای راه اندازی پایگاه خبری آتیه آنلاین، اظهار امیدواری کرد که این پایگاه خبری به یکی از پربیننده ترین رسانه های کشور تبدیل شود و اخبار خوب و کارشناسانه منتشر کند.

سالاری همچنین ضمن تبریک روز رادیولوژی گفت: در دوران آغاز ویروس کرونا اهمیت رادیولوژی بیش از پیش بر همگان روشن شد و امروزه هرگاه کسی علائم مشکوکی در خود ببیند به سرعت به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه نموده و از این خدمت استفاده می نماید و بر اساس آمارهایی که از بیمارستان ها اعلام می شود این روزها استفاده از رادیولوژی چندین برابر گذشته شده است؛ چراکه تشخیص مسأله مهمی در درمان است و تجویز را راحت تر می نماید بنابراین ضمن تبریک روز رادیولوژی برای همه متخصصان و پرسنل این حوزه، آرزوی موفقیت می کنم.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1287

به "خبرنگاران خدمات الکترونیک تامین اجتماعی سرعت و وسعت پیدا می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خدمات الکترونیک تامین اجتماعی سرعت و وسعت پیدا می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید