خبرنگاران غربالگری غیرحضوری 96 درصد جمعیت سیستان و بلوچستان در مقابله با کرونا

به گزارش مرجع مقالات، زاهدان- خبرنگاران-رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: یک میلیون و 252 هزار و 571 نفر از جمعیت زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان یعنی بیش از 96 درصد جمعیت این محدوده در طرح غربالگری کرونا قرار گرفتند.

خبرنگاران غربالگری غیرحضوری 96 درصد جمعیت سیستان و بلوچستان در مقابله با کرونا

دکتر محمد هاشمی شهری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران گفت: افزون بر هشت هزار نفر از نیروهای بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان در طرح غربالگری کرونا مشارکت دارند.

وی ادامه داد: سرپرست خانوارهای سیستان و بلوچستان می توانند با شماره 4030 در طرح غربالگری کرونا، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان را در تحقق اهداف کمک نمایند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به طرح فاصله گذاری اجتماعی اظهارداشت: این طرح با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا با مشارکت دستگاه های اجرایی مرتبط و با نظارت تیم های بهداشتی در نانوایی ها، فروشگاه ها و مراکز تجمعی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حال اجراست و تا 20فروردین ادامه دارد.

وی اضافه کرد: تمامی افراد در بدو ورود به شهر توسط تیم های سلامت از نظر علائم ویروس کرونا مورد غربالگری قرار می گیرند و به هموطنان توصیه می گردد برای قطع زنجیره بیماری کرونا در منزل بمانند.

هاشمی شهری اجرای فعالیت های آموزشی شامل چاپ و نصب بنر در سایز عظیم، پوستر آموزشی و خودمراقبتی، چاپ تراکت و پمفلت و توزیع آن در میان مردم را از اقدامات معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در زمینه پیشگیری و مبارزه با کرونا اعلام کرد.

وی اعلام کرد: تنها یک راه برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا داریم و آن در خانه ماندن و چشم پوشی کردن از سفر است.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 885

به "خبرنگاران غربالگری غیرحضوری 96 درصد جمعیت سیستان و بلوچستان در مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران غربالگری غیرحضوری 96 درصد جمعیت سیستان و بلوچستان در مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید