خبرنگاران 90 تالار پذیرایی در کرمانشاه پلمب شد

به گزارش مرجع مقالات، کرمانشاه- خبرنگاران- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به تشدید نظارت های این معاونت بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا گفت: در این بازرسی ها 90 تالار پذیرایی به دلیل رعایت نکردن مصوبات ستاد استانی کرونا پلمپ و 81 قلیان سرا تعطیل شد.

خبرنگاران 90 تالار پذیرایی در کرمانشاه پلمب شد

دکتر ابراهیم شکیبا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با آغاز تشدید نظارت ها بیش از هفت هزار و 431 مورد بازرسی توسط بازرسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی از مراکز و اماکن انجام گرفته است.

او گفت: همچنین 674 مورد اخطار بهداشتی صادر و بیش از 75 پرونده متخلفان به دادستانی و تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

وی اظهارداشت: همچنین 42 رستوران و مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی، 40 فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی، 176 آرایشگاه زنانه، 58 باشگاه بدنسازی و بیش از 210 واحد صنفی دیگر از جمله بنگاه املاک، آب میوه و بستنی، گیم نت و سایر مراکز متخلف تعطیل شد.

رییس شبکه بهداشت استان کرمانشاه در ادامه گفت: در این مدت بیش از 58 مورد از آیین های جشن و عزا به دلیل ممنوعیت برگزاری تجمعات لغو و تعداد 12 مورد از صاحبان مراسم مذکور که به هشدارها توجه نکردند به مراجع قضایی معرفی که تعدادی از این افراد با حکم دادستانی بازداشت شدند.

شکیبا افزود: این نظارت ها در راستای حفظ سلامت مردم همچنان ادامه دارد و از مردم استان درخواست می کنیم که با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و پرهیز از حضور در مراسم جشن و عزا و استفاده از ماسک باعث کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا شوند.

او گفت: شهروندان می توانند درصورت مشاهده هرگونه تخلف در مورد رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی با سامانه 190 بهداشت تماس بگیرند.

کرونا جان 12 کرمانشاهی دیگر را گرفت

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با فوت 12 بیمار کرونایی دیگر در 24 ساعت گذشته مجموع جانباختگان کرونا در استان به 968 نفر رسید.

مهدی محمدی افزود: با بستری شدن 319 بیمار کرونایی در 24 ساعت گذشته در مجموع تعداد بیماران کرونایی بستری به هزار و 244 بیمار رسید.

به گفته وی، در شبانه روز گذشته 193 بیمار پس از بهبودی از بیمارستان های استان مرخص شدند تا تعداد بیماران ترخیص شده به 17 هزار و 107 بیمار برسد.

محمدی، مجموع بیماران بستری شده با علایم کرونا از ابتدای اپیدمی تا به امروز را نیز 19 هزار و 307 بیمار گفت.

استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت 18 بیمارستان آموزشی و غیرآموزشی زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی و هفت بیمارستان غیردانشگاهی دارد که اکنون بیماران کرونایی در بیمارستان های گلستان، فارابی و شهدا بستری هستند.

اکنون بیش از سه هزار و 200 تخت در 18 بیمارستان دولتی زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی، 2 بیمارستان خصوصی، سه بیمارستان نظامی و 2 بیمارستان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه فعال است که از این تعداد حدود هزار و 200 تخت به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1290

به "خبرنگاران 90 تالار پذیرایی در کرمانشاه پلمب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 90 تالار پذیرایی در کرمانشاه پلمب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید