خطیب جمعه بیروت: فشار های خارجی باید انگیزه ای برای کار بیشتر دولت باشد

به گزارش مرجع مقالات، علامه فضل الله، خطیب نماز جمعه بیروت گفت دولت لبنان باید بدون آنکه کشور مورد باج خواهی امنیتی و حاکمیتی قرار گیرد و استقلال آن خدشه دار شود از کمک دیگر کشور ها برای حل بحران های موجود استفاده کند.

خطیب جمعه بیروت: فشار های خارجی باید انگیزه ای برای کار بیشتر دولت باشد

به گزارش به نقل از المنار، علامه سید علی فض الله، خطیب جمعه بیروت در خطبه های نماز جمعه امروز هشدار داد که موارد ابتلا به ویروس کرونا افزایش یافته است که باید به طور کامل به تمام اقدامات پیشگیرانه توسط شهروندان پای بند بود و از دولت نیز می خواهیم تا نظارت بیشتری را بر پای بندی شهروندان به الزامات در اماکن عمومی و تجمعات داشته باشد.

علامه فضل الله افزود: درد و رنج مردم لبنان در عرصه معیشتی به دلیل افزایش مداوم قیمت دلار، کالا های ضروری، مواد غذائی، افزایش نرخ برق و بحران سوخت افزایش یافته و چنانچه بیمارستان ها اعلام کنند دیگر ظرفیت پذیرش بیماران را ندارند این بحران به بخش سلامت آن ها نیز کشیده می شود.

خطیب جمعه بیروت تاکید کرد که دولت لبنان باید در اتخاذ تصمیمات ضامن خروج کشور از این بحران ها تسریع کند، به ویژه آنکه تهدید این بحران ها اوضاع معیشتی، ثبات داخلی و سلامت مردم را فرا گرفته و موجب یأس و ناامیدی شده است.

وی ادامه داد: باید از کمک تمام کشور ها برای برون رفت از بحران بدون آنکه مورد باج خواهی امنیتی و حاکمیتی قرار گیرد و استقلال آن خدشه دار شود، استفاده کرد و مهمتر از همه اینکه با پیش روی به سمت اقتصاد تولید محور بر خود تکیه کنیم.

علامه فضل الله درپایان گفت: ما در این عرصه از همه درخواست ها برای تقویت کشاورزی و صنعت حمایت می کنیم، اما این مهم جز با تقویت زیرساخت ها از جمله آب، برق و مواد اولیه که از هزینه ها می کاهد محقق نخواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1099

به "خطیب جمعه بیروت: فشار های خارجی باید انگیزه ای برای کار بیشتر دولت باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطیب جمعه بیروت: فشار های خارجی باید انگیزه ای برای کار بیشتر دولت باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید