درخواست رهبران مذهبی از مارک زاکربرگ چیست؟!

به گزارش مرجع مقالات، کشیش ها، خاخام ها و دیگر رهبران مذهبی در نامه ای که به وسیله گروه حمایتی Fairplay و درباره استفاده بچه ها از اینستاگرام ارسال شد، از مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی متا خواستند تا به طور دائم طرح این شرکت را برای نسخه اینستاگرام با هدف کاربران کم سن و سال متوقف کند.

درخواست رهبران مذهبی از مارک زاکربرگ چیست؟!

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از رویترز، از سپتامبر گذشته، اینستاگرام برنامه های خود را برای معرفی نسخه ای از اپلیکیشن اشتراک گذاری عکس برای بچه ها متوقف کرد، زیرا مخالفت ها با این پروژه افزایش یافت.

در نامه مبلغان مذهبی آمده است: پس از مدیتیشن و دعای زیاد، ما ادعا می کنیم که پلتفرم های شبکه های اجتماعی که مغز های نابالغ را هدف قرار می دهند، داده کاوی غیراخلاقی انجام می دهند و از انگیزه های سود الهام می گیرند.

اینستاگرام و شرکت مادرش متا پلتفرم (FB.O) که قبلاً فیس بوک بود، به شدت در خصوص تأثیر بالقوه خدماتشان بر سلامت روان، تصویر بدن و ایمنی کاربران جوان مورد آنالیز نهاده شده اند، از جمله پس از افشای اسناد داخلی افشاگر فرانسیس هاوگن و رویکرد این شرکت نسبت به کاربران نوجوان.

در ماه دسامبر، آدام موسری، رئیس اینستاگرام، از سوی یک هیئت سنا در خصوص ایمنی آنلاین بچه ها مورد انتقاد نهاده شد. ائتلافی از دادستان های کل استان نیز تحقیقاتی را در خصوص متا به علت تبلیغ اینستاگرام برای بچه ها با وجود آسیب های احتمالی شروع نموده است.

متا گفته است که اسناد فاش شده برای ترسیم تصویری نادرست از کار این شرکت استفاده شده است. بعلاوه گفته است که ایده اینستاگرام برای بچه ها این بود که مکانی امن تر و اختصاصی برای کاربران جوان تر برای تعامل با این سرویس فراهم کند.

منبع: انتخاب
انتشار: 1 دی 1401 بروزرسانی: 1 دی 1401 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 2166

به "درخواست رهبران مذهبی از مارک زاکربرگ چیست؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست رهبران مذهبی از مارک زاکربرگ چیست؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید