دریچه های قلب دانش بنیان به درمان بیماری های مادرزادی یاری می نماید

به گزارش مرجع مقالات، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریچه آلوگرفت قلب برای درمان انواع مختلف بیماری های دریچه ای مادرزادی این عضو حیاتی بدن، در مرحله فراوری نهاده شد.

دریچه های قلب دانش بنیان به درمان بیماری های مادرزادی یاری می نماید

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در مبتلایان به بیماری های دریچه ای قلب، اگر امکان ترمیم دریچه وجود نداشته باشد، جراح می تواند دریچه قلب را برداشته و به جای آن یک دریچه مکانیکی یا زیستی قرار دهد. دریچه مکانیکی از فلز و پلاستیک ساخته شده و دریچه زیستی یا بیوپروتز، از بافت حیوانی فراوری می گردد.

خطر سکته مغزی

برخلاف دریچه بیولوژیک، احتمال لخته شدن خون در اطراف دریچه های مکانیکی زیاد است. یک لخته خون ممکن است، جلوی دریچه را گرفته و یا جدا شده و به قسمت های حساس بدن نظیر مغز پرتاب گردد که این اتفاق منجر به سکته مغزی می گردد.

در نتیجه، هر فردی که دریچه مکانیکی دارد، باید تا آخر عمر، داروهای ضدانعقاد خون را استفاده کند. دریچه بیولوژیک از بافت طبیعی کاملا استریل فراوری شده و با مواد نگهدارنده حفظ می گردد. این محصول چون فاقد سلول است، خطری از ناحیه ردپیوند ندارد.

یک دریچه زیستی یا بیولوژیک ممکن است گزینه خوبی برای سالمندان، افرادی که نتوانند مصرف ضدانعقادها را تحمل نمایند و یا زنانی که قصد دارند حامله شوند، نباشد.

روزنه امید برای بیماران دریچه قلب مادرزاد

در این زمینه، بیوایمپلنت های آلوگرفت جهت درمان انواع مختلف بیماری های دریچه ای مادرزادی قلب به کار می فرایند. شرکت همانندساز بافت کیش، این محصول را با نام تجاری سنوولو فراوری نموده است. هزینه فراوری این فرآورده در کشور، یک پنجم هزینه نمونه مشابه خارجی آن است و کیفیت آن نیز به شکل قابل ملاحظه ای، بهتر از فراوریات شرکت های خارجی گزارش شده است.

این داروی مهم با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی و در جهت حمایت از فراوری محصول فناورانه در کشور، در مرز توسعه قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 بهمن 1400 بروزرسانی: 19 بهمن 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1939

به "دریچه های قلب دانش بنیان به درمان بیماری های مادرزادی یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریچه های قلب دانش بنیان به درمان بیماری های مادرزادی یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید