زالی: کرونا در نهایت به یک بیماری آندمیک تبدیل خواهد شد ، واکسن یک نیاز هر ساله است

به گزارش مرجع مقالات، رئیس ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران شکستن زنجیره کرونا را در گرو تحقق فرایند ایمنی مناسب جامعه برشمرد که لازمه آن حجم بالای واکسیناسیون جامعه است.

زالی: کرونا در نهایت به یک بیماری آندمیک تبدیل خواهد شد ، واکسن یک نیاز هر ساله است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بازدید از شرکت دارویی، ریشه کن سازی بیماری پیچیده و نوپدید کرونا را درعرصه جهانی فعلا منتفی دانست و گفت: تا مدت ها با این بیماری درگیر هستیم و با توجه به جهش های مختلف ویروس، الگوی بیماری در حال تغییر است.

وی شکستن زنجیره کرونا را در گروی تحقق فرایند ایمنی مناسب جامعه برشمرد که لازمه آن حجم بالای واکسیناسیون جامعه است و گفت: مطالعات حاکی از آن است که با واکسیناسیون ضمن کاهش مرگ و میر، سرایت و شیوع بیماری نیز کاهش می یابد.

به گفته وی با توجه به این که کرونا در نهایت به یک بیماری آندمیک تبدیل خواهد شد، واکسن یک نیاز هر ساله خواهد بود؛ بنابراین بر گسترش فرایند های مربوط به تولید واکسن تاکید کرد.

زالی در ادامه جایگاه ایران در صنعت داروسازی را بسیار ممتاز برشمرد و با اشاره به دستاورد های جامعه داروسازی کشور در سال های اخیر در حوزه تولید دارو های باکیفیت اظهار کرد: علیرغم تمامی کمبود ها و نیاز های رو به تزاید دارویی در سال های اخیر هرگز کیفیت دارو فدای نیاز های کمی نشد و با توجه به معیار های سختگیرانه صنعت داروسازی در عرصه ملی و فرا ملی؛ امروزه رسیدن به استاندارد های بالای کیفی دارو بسیار سخت است.

وی با بیان این که صنعت داروسازی هر لحظه در حال تغییر است و یک دینامیسم حیرت انگیز در حوزه کیفیت دارویی در عرصه جهانی وجود دارد، گفت: کیفیت دارو و معیار های سخت گیرانه حصول به کیفیت های نوین دارویی می تواند عرصه بسیار سختی را برای هماوردی در رقابت های علمی و فنی در حوزه داروسازی ایجاد کند.

رئیس ستاد مقابله با کرونای پایتخت در بخش دیگری از سخنان خود راهبرد های شرکت اکتوور در راستای دستیابی به اهداف خود که با توجه به بارقه های علمی، تکنیک های نوین خلاقانه و مبتکرانه و نوآوری های علمی طراحی شده است، را ستود و آن را یک سلوک صحیح علمی در بحث صنعتی کشور برشمرد و گفت که صنعت کشور در رقابت های جهانی همواره از نظر تعهد به کیفیت شهره بوده است.

وی با اشاره به اهمیت شتابدهنده ها، شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها در عرصه رقابت های سنگین ملی و فراملی تاکید کرد که پارادایم مدیریتی باید با ابتناء به نگاه جدید علمی و بهره جستن از همه فضا های دانش بنیان و خردگرا باشد.

به گفته رئیس ستاد مقابله با کرونای پایتخت در آینده کشور باید توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان داشته باشیم و ترویج وتکثیر شرکت های دانش بنیان به ویژه در صنایع از جمله صنعت دارو جزو الزامات واقع شده است.

براساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، زالی با تاکید بر ضرورت ارتباط تعاملی علمی این مجموعه با شرکای خارجی گفت: گرچه خودکفایی دارویی بسیار مهم و غرورانگیز است، اما در حوزه دارو باید از تجارب ارزنده جهانی بهره مند شویم و نمی توانیم با یک نگاه انتزاعی صرف و دور از تحولات دارویی جهان در این راستا گام برداریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1466

به "زالی: کرونا در نهایت به یک بیماری آندمیک تبدیل خواهد شد ، واکسن یک نیاز هر ساله است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی: کرونا در نهایت به یک بیماری آندمیک تبدیل خواهد شد ، واکسن یک نیاز هر ساله است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید