سفر به فضا برای جمع آوری کمک 200 میلیون دلاری

به گزارش مرجع مقالات، یک میلیاردر آمریکایی که از فناوری های هوایی و هواپیماهای جنگی ثروت زیادی به دست آورده است اکنون قصد دارد یک پرواز اسپیس ایکس را خریده و به همراه سه نفر دیگر به فضا سفر کند تا در مدار زمین گشتی بزنند.

سفر به فضا برای جمع آوری کمک 200 میلیون دلاری

جارد آیزاکمن(Jared Isaacman) بنیانگذار شرکت Payments Shift4 است. شرکتی که خدمات پردازش اعتبار ارائه می دهد. ماموریت اینسپیریشن4 (Inspiration4) با هدف جمع آوری 200 میلیون دلار برای کمک به بیمارستان تحقیقاتی سنت جود(St. Jude) در تنسی(Tennessee) انجام خواهد گرفت. نیمی از این مبلغ را خود جارد پرداخت خواهد کرد.

این ماموریت چهار نفره در اواخر سال جاری با فضاپیمای دراگون(Dragon) شرکت اسپیس ایکس از مجتمع پرتاب 39 پایگاه فضایی کندی انجام خواهد شد و در مدار زمین قرار خواهد گرفت. مدت زمان این سفر هنوز مشخص نیست.

یکی از کادر بیمارستان سنت جود برای این سفر انتخاب شده و هر کسی که تا ماه فوریه به بیمارستان کمک مالی کند در قرعه کشی جایگاه سوم شرکت داده می شود و جایگاه چهارم نیز به یک فرد صاحب مشاغل که از Shift4 Payments استفاده کند تعلق می گیرد.

آیزاکمن می گوید: من واقعا دوست دارم 50 تا 100 سال آینده در جهانی زندگی کنم که افراد سوار موشک هایشان می شوند و همراه خانواده و فرزندانشان که لباس فضایی پوشیده اند در ماه گشت و گذار می کنند.

جزئیات سفر کپسول دراگون هنوز درحال بررسی است از جمله تعداد روزی که این افراد در مدار خواهند ماند.

خدمه این پرواز بدون آموزش به فضا نخواهند رفت، بلکه مورد آموزش فضانوردی تجاری توسط اسپیس ایکس قرار خواهند گرفت و در مورد پرتاب موشک فالکون9(Falcon 9) و فضاپیمای دراگون، مکانیک مداری که در گرانش کم رخ می دهد، جاذبه صفر و سایر موضوعات، اطلاعاتی دریافت خواهند کرد.

پس از اعلام این خبر ایلان ماسک(Elon Musk) بنیانگذار و مدیرعامل اسپیس ایکس، به ان بی سی(NBC) گفت: هر ماموریتی که سرنشین در آن حضور داشته باشند من را عصبی می کند، زیرا خطر آن صفر نیست. هنگامی که یک فناوری جدید حمل و نقل در اختیار دارید باید پیشگام باشد در ابتدا همه چیز گران است اما همانطور که تعداد پرتاب ها بیشتر می شود می توان میزان تولید را افزود و فناوری را بهبود بخشید تا ارزان تر و در دسترس همگان باشد. همه ما در این سفر جارد را همراهی خواهیم کرد و او را همزمان مشاهده می کنیم. این قدمی بزرگ برای در دسترس کردن سفر به فضاست.

در طول این سفر چند روزه، سرنشینان هر 90 دقیقه یک بار یک دور زمین می چرخند و پس از انتها ماموریت کپسول وارد جو شده و در اقیانوس اطلس فرود می آید.

اگرچه این اولین سفری نیست که افراد معمولی به فضا می فرایند اما اولین سفری است که کاملا توسط این افراد انجام می شود و جدیدترین سفر خصوصی اعلام شده است.

همین ماه گذشته، مرکز هوانوردی فضایی آکسیوم(Axiom) و اسپیس ایکس اعلام کردند که سه تاجر را به ایستگاه فضایی بین المللی اعزام می کنند که هر کدام 55 میلیون دلار برای یک جایگاه پرداخت کرده اند.

اعضای خدمه لری کانور(Larry Conor)، مارک پاتی(Mark Pathy) و ایتان استیب(Eytan Stibbe) هستند و فضاپیما توسط مایکل لوپز-الگریا(Michael López-Alegría)، یک فضانورد بازنشسته ناسا که چهار بار به فضا سفر کرده و اکنون معاون مدیر آکسیوم اسپیس است، هدایت می شود. این سفر برای ماه ژانویه برنامه ریزی شده است.

آیزاکمن مبلغ پرداختی اش را اعلام نمی کند اما می گوید: کمک مالی پیش بینی شده به بیمارستان سنت جود بسیار بیشتر از هزینه این سفر خواهد بود.

در حالی که یک فضانورد سابق ناسا همراه تاجران سفر دیگر است، ایزاکمن خود به عنوان فرمانده فضاپیما فعالیت خواهد کرد.

در حالی که کپسول ها برای پرواز اتوماتیک طراحی شده اند یک خلبان می تواند در شرایط اضطراری ماموریت را لغو کند.

آیزاکمن که از بچگی عاشق فضا بود مدرسه را در 16 سالگی رها کرد و حرفه خودش را در زیرزمین خانه آغاز کرد که نتیجه آن shift4 بود.

وی در سال 2009 برای برنامه جمع آوری کمک یک آرزو کن عملیاتی پروازی انجام داد که طی آن رکورد سرعت پرواز را شکست و پس از آن، بزرگترین ناوگان خصوصی جنگنده های جهان به نام (Draken International) را تأسیس کرد.

وی همچنین قصد دارد پیش از سفر خدمه خود را به یک کوه نوردی ببرد تا سخت ترین تجربه خود تا به امروز را با اردو زدن در کوه در زمستان داشته باشند.

آیزاکمن می گوید: ما قرار است همدیگر را قبل از سفر به خوبی بشناسیم.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1457

به "سفر به فضا برای جمع آوری کمک 200 میلیون دلاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به فضا برای جمع آوری کمک 200 میلیون دلاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید