شناسایی معتادان از حرکت چشم

به گزارش مرجع مقالات، معاون رئیس جمهور از دستاورد شناسایی معتادان با حرکت چشم به یاری بعضی شرکت های دانش بنیان اطلاع داد.

شناسایی معتادان از حرکت چشم

سورنا ستاری،مغاون علمی رئیس جمهور در نشست تخصصی ویدئو کنفرانسی معاونان، مدیران کل و دبیران شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سراسر کشور که با هدف ارائه دستاوردهای علمی و اجرایی مبارزه با مواد مخدر همزمان با روز پژوهش برگزار گشت، گفت: طی یکسال گذشته، بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد مبارزه با مواد مخدر همکاری خوبی حاکم بوده است.

وی افزود: علوم جدید در حوزه مبارزه با موادمخدر جایشان خالی است و تکنیک هایی که در این حوزه اجرا می شوند، باید به روز باشند؛ چرا که سیستم های قدیمی کارایی لازم و کافی را در این زمینه ندارند و باید از نوآوری هایی همچون شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها نیز استفاده گردد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: هر جا تعداد شرکت های دانش بنیان کاهش یافته، بیشترین ضربه را خوردیم و در حوزه اعتیاد هم همین است و ستاد مبارزه با مواد مخدر می بایست از تکنیک های خوب شرکت های دانش بنیان استفاده کند.

ستاری اعلام کرد: در حوزه هوش مصنوعی، شرکت های خوبی در حال فعالیت هستند و در حال حاضر این شرکت ها می توانند برای تشخیص چهره، آنالیز مسائل اقتصادی قاچاقچیان و... اقدامات مفیدی را انجام دهند.

وی به نقش شرکت های دانش بنیان در حوزه تشخیص اعتیاد اشاره نمود و گفت: این شرکت ها می توانند از روی حرکت چشم اعتیاد را تشخیص دهند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ادامه داد: هنر پژوهش این است که نتایج تحقیقات و بودجه هایی که صرف می گردد، خود را در عمل، نشان دهند و اگر نتیجه ای مشاهده نگردد بدون تردید یک جای کار ایراد دارد.

ستاری گفت: پژوهش های مسئله محور که برای حل مسائل مورد استفاده قرار می گیرند، از اهمیت خاصی برخوردار هستند و نتایج آن ها نیز بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه در حوزه دارو های گیاهی برای درمان پیگیری های لازم در حال اجرا است، گفت: دارو جدید درمان اعتیاد طی یکی دو ماه آینده تاییدیه لازم را از سازمان غذا و دارو دریافت نموده و جایگزین داروهای قبلی می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1361

به "شناسایی معتادان از حرکت چشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی معتادان از حرکت چشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید