فارس من، قانون سهمیه کنکور ایثارگران که در مجلس تصویب شد با قانون چاپ شده تفاوت دارد

به گزارش مرجع مقالات، عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در واکنش به اعتراض های گسترده نسبت به نتایج کنکور ارشد و سهمیه ایثارگران در این آزمون، گفت: آنچه در مجلس تصویب شد، با آنچه در ماده 90 قانون برنامه ششم چاپ شده متفاوت است و این تفاوت آنالیز خواهد شد.

فارس من، قانون سهمیه کنکور ایثارگران که در مجلس تصویب شد با قانون چاپ شده تفاوت دارد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مرجع مقالات، کاربران فارس من با ثبت سوژه ای به نتایج نهایی و انواع سهمیه در کنکور ارشد 98 اعتراض نموده اند. تعداد این کمپین از 10 هزار امضا فراتر رفته است.

مرجع مقالات فارس در چندین نوبت این موضوع را پیگیری نموده اند و اکنون هم پیگیری از مجلس شورای اسلامی انجام می گردد.

علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مرجع مقالات، درباره این اعتراض ها، گفت: به نظر می رسد حتما باید گفت وگویی در باره این موضوع بین مجلس و سازمان سنجش صورت بگیرد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه قرار بود به واجدان سهمیه ها، سهمیه مازاد داده گردد، گفت: افراد معترض در کنکور ارشد سال جاری زیاد هستند و ادعا می نمایند علی رغم اینکه حدنصاب لازم را کسب نموده اند، حق آنها تضییع شده است.

وی اظهار داشت: آنچه که در صحن مجلس تصویب شد، با آنچه که اکنون در ماده 90 قانون برنامه ششم چاپ شده متفاوت است.

سلیمی ادامه داد: با آقای زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هم صحبت نموده ام و تاکید کردیم که حتما آقای خدایی رئیس سازمان سنجش یک جلسه به کمیسیون بیایند و در این باره شرح دهند.

شفافیت نظام سنجش و پذیرش در کشور ضروری شده است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به راه چاره پیشنهادی برای وضع فعلی، گفت: با این شرایط به نظر می رسد که نظام سنجش و پذیرش در کشور باید حتما شفاف گردد.

وی شرح داد: در بحث نظام سنجش و پذیرش حتما باید تغییراتی ایجاد گردد و اعتراضاتی که در این مدت ابراز شده نشان می دهد که باید به سمت شفافیت پیش برویم که این اتفاق ها رخ ندهد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 347

به "فارس من، قانون سهمیه کنکور ایثارگران که در مجلس تصویب شد با قانون چاپ شده تفاوت دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، قانون سهمیه کنکور ایثارگران که در مجلس تصویب شد با قانون چاپ شده تفاوت دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید