فیس بوک از قانونگذاران استرالیایی شکست می خورد

به گزارش مرجع مقالات، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرایی فیس بوک هفته گذشته با قانونگذاران استرالیایی تماس گرفت تا درباره قوانینی مذاکره کند که طبق آنها شرکت های فناوری باید به رسانه ها هزینه پرداخت کنند. اما به گفته جاش فرایندبرگ وزیر خزانه داری این کشور، زاکربرگ نتوانست آنها را وادار به تغییر سیاست هایشان کند.

فیس بوک از قانونگذاران استرالیایی شکست می خورد

طبق اطلاعات موجود هدف از تماس زاکربرگ مذاکره درباره این قانون و تأثیرات آن بر فیس بوک بود. به همین دلیل هفته گذشته جاش فرایندبرگ، پل فلچر (وزیر ارتباطات استرالیا) و مدیر ارشد اجرایی فیس بوک گفتگو کردند.

فرایند برگ در مصاحبه ای گفت: اگر می خواهید بدانید، نه زاکربرگ نتوانست مرا از پشتیبانی از تصمیمم منصرف کند.

البته او جزئیات بیشتری درباره این گفتگو فاش نکرد. از سوی دیگر سخنگوی فیس بوک در استرالیا نیز اعلام کرد مدیران ارشد این شرکت به طور مرتب با مقامات دولتی دیدار و درباره موضوعات مختلفی گفتگو می کنند. او در این باره اضافه نمود: ما به طور فعال با دولت استرالیا همکاری می کنیم تا یک چهارچوب کاری برای پشتیبانی از اکوسیستم اخبار در این کشور فراهم کنیم.

استرالیا تصمیم دارد با تصویب قانونی فیس بوک و گوگل را مجبور کند برای پرداخت هزینه اخبار با رسانه ها مذاکره کنند اگر دو طرف نتوانند درباره پرداخت هزینه به توافقی دست یابند، یک داور از سوی دولت مشخص می شود تا مبلغ مذکور را مشخص کند.

فیس بوک و گوگل مخالف تصویب این قانون هستند و حتی گوگل تهدید کرده در صورت تصویب این قانون قابلیت جستجو در استرالیا را حذف می کند. از سوی دیگر فیس بوک نیز هشدار داده در تصویب قانون از اشتراک گذاری محتوای اخبار استرالیایی در پلتفرمش جلوگیری می کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 اسفند 1399 بروزرسانی: 11 اسفند 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1451

به "فیس بوک از قانونگذاران استرالیایی شکست می خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیس بوک از قانونگذاران استرالیایی شکست می خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید