لیزینگ به یاری فروش شرکت های دانش بنیان آمد

به گزارش مرجع مقالات به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فن بازار ملی ایران برای یاری به حل مشکل فروش شرکت های خلاق و دانش بنیان ایجاد شده است و در این راستا تسهیلات طرح لیزینگ محصولات دانش بنیان و فناور با هدف یاری به توسعه بازار شرکت های فناور و دانش بنیان، در دستور کار فن بازار ملی ایران قرار گرفته است.

لیزینگ به یاری فروش شرکت های دانش بنیان آمد

شرکت های دانش بنیان و فناور مورد تایید فن بازار ملی ایران می توانند از تسهیلات این طرح استفاده نمایند.

صندوق نوآوری و شکوفایی، پشتیبانی اقتصادی این طرح را بر عهده گرفته است و صندوق های نوآوری همکار با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می توانند از محل اعتبارات این طرح با ارزیابی شرکت ها تا سقف 5 میلیارد ریال، تسهیلات ارائه دهند.

میلاد صدرخانلو رئیس شبکه فن بازار ملی ایران در این باره گفت: محصولی که برای استفاده از این تسهیلات کاندید شده است، باید فناور باشد و تمامی کالاها اعم از سرمایه ای، سفارشی و واسطه ای می توانند در صورت دارا بودن شرایط از این تسهیلات استفاده نمایند. در خصوص کالاهایی مانند نرم افزار، این محصولات باید تخصصی باشند و نرم افزارهای عمومی شامل این تسهیلات نمی شوند.

از این رو شرکت هایی که متقاضی استفاده از این خدمت هستند، باید محصولات دارای مجوز فناور از شبکه ملی فن بازار ایران را کاندید استفاده از این تسهیلات نمایند.

ضمانت محصول و امکان ارائه تضمین بابت حسن انجام تعهدات، بعضی دیگر از شرایطی است که محصول مورد نظر باید دارا باشد. همچنین از بانک مرکزی برای ورشکست نبودن شرکت استعلام صورت می گیرد. البته خریدار این محصول نمی تواند نهاد دولتی یا نهادهای عمومی باشند.

شرکت های واجد شرایط و خریداران محصولات این شرکت ها، جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر باید به نشانی اینترنتی فن بازار ملی ایران مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 529

به "لیزینگ به یاری فروش شرکت های دانش بنیان آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیزینگ به یاری فروش شرکت های دانش بنیان آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید