محمدرضا داورزنی: از حمایت از ضیایی پشیمان نیستم، اصرار بر خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال تا انتها سال داریم، نگران تعلیق والیبال نباشید

به گزارش مرجع مقالات، محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: اصرار داریم که خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال تا خاتمه سال جاری صورت بگیرد.

محمدرضا داورزنی: از حمایت از ضیایی پشیمان نیستم، اصرار بر خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال تا انتها سال داریم، نگران تعلیق والیبال نباشید

به گزارش خبرنگاران ، محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان که میهمان برنامه استادیوم بود، درباره اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: به دلیل ابلاغ این قانون مجبور بودیم که در 9 فدراسیون جابه جایی داشته باشیم. خوشبختانه با همکاری رؤسای فدراسیون ها، فرآیند معرفی سرپرست و برگزاری انتخابات را شروع کردیم. البته در این میان استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی هم اضافه شد. در واقع ما باید انتخابات 10 فدراسیون را برگزار کنیم.

وی اضافه نمود: آماری که پیش از این درباره تعداد رؤسای بازنشسته فدراسیون های اعلام شده بود، دو سه اشتباه داشت، چرا که شایسته، رئیس فدراسیون تنیس و رشیدی، رئیس فدراسیون ورزش های رزمی بازنشسته نبودند. ضمن اینکه رئیس فدراسیون فوتبال هم از ماده 60 استفاده کرد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: قانون می گوید همه دستگاه های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی که از منابع دولتی استفاده می نمایند، شامل قانون منع بکارگیری بازنشستگان می شوند. این درست است که همه فدراسیون ها نهادهای عمومی غیردولتی هستند، اما در لیست نهادها حضور دارند و شامل قانون می شوند.

داورزنی در مورد اجرای این قانون در قبال رؤسای بازنشسته هیئت ها گفت: سازمان بازرسی سال گذشته به استناد بند الف اساسنامه فدراسیون ها اظهار داشت که هر قانونی که برای فدراسیون ها وجود دارد، برای هیئت ها هم است. پس از آن دیوان محاسبات اظهار داشت، درست است که هیئت ها غیردولتی هستند، ولی شغل محسوب نمی شوند و افراد می توانند در آنجا بمانند. در واقع سازمان بازرسی می گفت که رؤسای بازنشسته باید بروند، ولی دیوان محاسبات نظر دیگری داشت. باید اشاره کنم که هیئت ها از منابع دولتی استفاده می نمایند و این مشکل وجود دارد. در همین خصوص وزیر ورزش نامه ای به مجلس ارسال کرد که این بحث در یک جلسه حکمیت با حضور افرا مختلف صورت بگیرد و ابلاغ گردد که آیا ریاست هیئت ها باید کنار بروند یا نه.

وی درباره رأی دادن سرپرست ها در انتخابات فدراسیون ها مطرح نمود: طبق اساسنامه فقط رئیس هیئت می تواند رأی بدهد و سرپرست حق رأی ندارد. در کنار آن نباید هیچ حقی از استانی ضایع گردد. به هرحال ما کوشش می کنیم این مسئله را در یک پروسه زمانی حل کنیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با رد موضوع مهندسی شدن انتخابات اظهار داشت: ما سعی کردیم برای این 9 فدراسیون کسانی به عنوان سرپرست انتخاب شوند که در انتخابات شرکت نمی نمایند و فقط قرار است آن را برگزار نمایند. یک وقت می گویند شواهدی وجود دارد که وزارت گفته به فلانی رأی بدهند. این در حالی است که رأی رؤسای هیئت ها مخفی است. اینکه یک نفر رأی نیاورد و بگوید که مهندسی انتخابات اجرا شده است، درست نیست. به هرحال هرکسی که نامزد شده است، باید برنامه هایش را خوب ارائه کند و رأی دهندگان هم با توجه به این برنامه رأی لازم را می دهند.

داورزنی درباره زمان بازنشستگی گفت: رؤسایی که به دلیل بازنشستگی رفتند، حکم بازنشستگی داشتند. در قانون آمده کسانی که 65 سال و فوق لیسانس داشته داشته باشند یا 60 ساله و لیسانسه باشند، بازنشسته محسوب می شوند. به هرحال کسانی که رفتند، حقوق بازنشستگی می گرفتند.

وی با بیان اینکه خودش بازنشسته نیست، درباره شرایط فریبا محمدیان توضیح داد: او از نیروهای خوب وزارت ورزش بود که امیدواریم مسئله اش حل گردد، چون بازنشستگی زودتر از موعد داشت. پرونده خانم محمدیان در حال آنالیز است و به دلیل آنکه رأی این پرونده هنوز صادر نشده، او از سمت خود استعفا کرد. البته چنین افرادی می توانند به عنوان مشاور حضور داشته باشند. خانم محمدیان هم یک کار نیمه تمام دارد و هم اکنون با وزارت ورزش همکاری نیمه وقت دارد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این پرسش که آیا از دوستی و حمایت از احمد ضیایی، رئیس پیشین فدراسیون والیبال پیشمان نیست؟، گفت: خیر، ضیایی از نیروهای خوب و منشأ خدمات زیادی بود. من با ضیایی رفاقت 30 ساله دارم و عملکردش هم مثبت بود. ریاست او در والیبال یک سال هم نشد و در این مدت اتفاق خاصی هم رخ نداد. به همین دلیل ارزیابی عملکردش اشتباه است. ما بعد از ولاسکو، نفراتی همچون کواچ، لوزانو و کولاکوویچ را داشتیم و نوساناتی در این بخش بود. به هرحال مردم انتظار داشتند که مسیر ولاسکو ادامه پیدا کند.

داورزنی ادامه داد: وزارت ورزش باید قانون را اجرا می کرد. البته ضیایی هم می گفت که وزارتخانه این کار را انجام بدهد. او پرونده ای در دیوان عدالت اداری داشت که هنوز رأیش نیامده است. انتخاب سرپرست برای فدراسیون والیبال آن هم در حالی که رئیس فدراسیون استعفا نداده بود، مسئله ای ندارد و قانونی است. وزارت ورزش تا 15 آذر مهلت مشخص تکلیف داشت و ابلاغ افشین داوری هم روز 15 آذر صادر شد. در کل نگران تعلیق والیبال نباشید.

وی درباره خصوصی سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال و با بیان اینکه نگاه برخی از جمله فتح الله زاده و عابدینی به انجام نشدن این کار، بدبینانه است، گفت: دولت اراده جدی به واگذاری این دو باشگاه دارد. شرایط پرسپولیس و استقلال نسبت به سه سال قبل تفاوت زیادی نموده است. با تصویب این واگذاری، حالا همه مسائل در اختیار سازمان خصوصی سازی است. ما اصرار داریم که خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال تا سرانجام سال جاری صورت بگیرد. این دو باشگاه در گذشته با حجمی از بدهی ها و پرونده ها روبرو بودند. حالا می توانیم بگوییم که منابع مالی این دو باشگاه تا سال 99 تضمین شده است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در سرانجام مطرح نمود: ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک کارش را شروع نموده و از هفته آینده تک تک رؤسای فدراسیون های رشته هایی که می توانند کسب سهمیه نمایند و مدال آور باشند، دعوت می شوند. ما این رشته ها را در اولویت نخست قرار داده ایم. همچنین برخی رشته ها اولویت هستند، اما انتظار مدال از آنها نمی رود. همت وزارت ورزش و کمیته المپیک آن است که هیچ رشته ای که شانس کسب سهمیه و مدال در المپیک 2020 دارد، دغدغه ای نداشته باشد. چشم برهم بزنیم، زمان جلو می رود. به هرحال سال آینده سالی حیاتی برای کسب سهمیه است و کار سختی پیش رو داریم. ما کوشش می کنیم در سال 98 برای هیچ رشته ای خللی ایجاد نگردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 75

به "محمدرضا داورزنی: از حمایت از ضیایی پشیمان نیستم، اصرار بر خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال تا انتها سال داریم، نگران تعلیق والیبال نباشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدرضا داورزنی: از حمایت از ضیایی پشیمان نیستم، اصرار بر خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال تا انتها سال داریم، نگران تعلیق والیبال نباشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید