مقام آمریکایی جنبش انصارالله را به کارشکنی در آتش بس متهم کرد

به گزارش مرجع مقالات، سخنگوی منطقه ای وزارت امور خارجه آمریکا با بیان اینکه موضع واشنگتن در قبال بحران یمن تغییر نکرده است گفت: آمریکا دولت قانونی یمن (منصور هادی) را به اسم تنها دولت این کشور به رسمیت می شناسد و حوثی ها بزرگترین مانع در برابر آتش بس هستند.

مقام آمریکایی جنبش انصارالله را به کارشکنی در آتش بس متهم کرد

ساموئل وربیرگ که کشورش با حمایت از ائتلاف متجاوز سعودی در کشتار ملت یمن دست دارد در گفت وگو با شبکه خبری اسکای نیوز اضافه کرد: ائتلاف عربی حمایت از مشروعیت در یمن، به آتش بس پایبند بوده است در حالی که حوثی ها (جنبش انصارالله) چنین پایبندی نداشته اند.

وی ادعا کرد که هدف آمریکا در یمن، برقراری آتش بس، حل و فصل سیاسی بحران موجود و ارایه یاری های بشردوستانه است.

سخنگوی منطقه ای وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: حوثی ها بزرگترین مانع در برابر آتش بس در یمن به تعداد می فرایند.

اسکای نیوز به حملات بازدارنده انصارالله به عربستان و نیروهای ائتلاف سعودی در مناطقی همانند مارب در یمن اشاره نمود و مدعی شد که حوثی ها مسوول ادامه درگیری در این کشور هستند.

مقام های آمریکایی از زمان روی کار آمدن رییس جمهوری نو، همیشه مدعی کوشش برای سرانجام دادن به جنگ یمن شده اند، ادعایی که همچنان در حد حرف به جای مانده است.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا از زمان شروع فعالیتش در سمت ریاست جمهوری این کشور، مسئله یمن را یکی از اولویت های کاری خود قرار داد و تیم لندرکینگ را برای یاری به اقدامات متوقف شده سازمان ملل با هدف سرانجام دادن به جنگ یمن منصوب کرد.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با یاری و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- شروع کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی سابقه است، روبه رو هستند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1709

به "مقام آمریکایی جنبش انصارالله را به کارشکنی در آتش بس متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام آمریکایی جنبش انصارالله را به کارشکنی در آتش بس متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید