همسرتان را نیز در بارداری تان سهیم کنید

به گزارش مرجع مقالات، خبرنگاران - ترجمه از هدی بانکی: این فقط شما نیستید که بچه دار شدن زندگی تان را متحول می کند، بلکه زندگی همسرتان نیز دستخوش تغییراتی خواهد شد که افزایش مسئولیت ها یکی از آنهاست. فرزند، نقش مهمی در چند و چون روابط شما به عنوان زن و شوهر ایفا می کند چون نیاز به توجه و مراقبت تمام وقت شما دارد. خیلی مهم است که مرد، در تمام مراحل پیش از زایمان، زایمان و پس از زایمان حضور فعال در کنار همسرش داشته باشد.

همسرتان را نیز در بارداری تان سهیم کنید

سهیم کردن مرد به طور پیوسته در مراحل بارداری به او یادآوری می کند که مسئول سلامتی و استحکام خانواده اش است و اعتماد بنفس او را تقویت خواهد کرد و ضمناً یاریش می کند تا با تغییراتی که پدر شدن در زندگی اش ایجاد می کند راحت تر و بهتر کنار بیاید.

چرا شوهر شما در بارداری تان سهیم نمی شود؟

او هنوز برای پذیرفتن مسئولیت های بچه آماده نیست.

هنوز مطمئن نیست بچه دار شدن، قدم درستی در زندگی تان باشد که معمولا بستگی به مسائل مالی و ثبات هیجانی و احساسی دارد.

احتمالا نمی داند در طول پروسه بارداری چگونه یاری تان کند.

هنوز مطمئن نیست با حضور بچه ای که تمام وقت شما را خواهد گرفت آیا خواهید توانست به چیز دیگری هم فکر کنید.

همسرتان به احتمال زیاد آنقدر مشغله و مسئولیت دارد که زمان زیادی برای همراهی با شما برایش باقی نمی ماند. او تلاش می کند بهترین و بیشترین کارهایی که از دستش برمی آید برای راحتی شما و فرزندش انجام دهد و برای همین از جنبه عاطفی و روحی ماجرا غافل مانده است. در چنین شرایطی باید درک کنید که او به شما و فرزندی که در راه دارید اهمیت می دهد و می خواهد همه چیز را برای تان فراهم کند. پس در مورد نیازهای عاطفی تان راحت حرف بزنید اما فشار مسئولیتش را بیشتر نکنید.

از چه راههایی می توانید همسرتان را در بارداری خود شریک کنید؟

برای ویزیت های ماهیانه با هم پیش پزشک تان بروید و در جلسات سونوگرافی او را کنار خود داشته باشید. تماشای جنین در حال رشدی که در رحم شماست هم شما را شاد می کند و هم همسرتان را و مطمئنا به خیال پردازی در مورد کودکی که هنوز متولد نشده خواهید پرداخت!

وقتی به کلاس های ورزشی بارداری می روید از همسرتان بخواهید تا انتها کلاس همراهی تان کند.

قرارهای رومانتیک تان را فراموش نکنید، دلیلی ندارد حالا که باردار شده اید دیدارهای دونفره ای که قبلا داشته اید را کنار بگذارید و برای هم دلبری نکنید. بچه ای که در حال آمدن است قرار است پیوند شما را محکم تر کند نه اینکه آن را سست کند.

کتابهای مربوط به بارداری و ... را با هم مطالعه کنید.

او همسرتان بخواهید به سر و صداهای جنین داخل شکم تان گوش دهد و حرکاتش را حس کند. این لحظات بی نظیر برای هر دوی شما شگفت انگیزند.

منبع: onlymyhealth

منبع: برترین ها
انتشار: 13 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 185

به "همسرتان را نیز در بارداری تان سهیم کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همسرتان را نیز در بارداری تان سهیم کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید