هوای اصفهان سالم است

به گزارش مرجع مقالات، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان با قرار گرفتن روی شاخص 74 در شرایط زرد و سالم ثبت شده است.

هوای اصفهان سالم است

به گزارش از ،کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان در 24 ساعت منتهی به ساعت 8 صبح امروز با قرار گرفتن روی شاخص 74 در شرایط زرد و سالم ثبت شده است.

روز گذشته هم میانگین شاخص کیفی هوا در این شهر با قرار گرفتن روی شاخص 91 در شرایط زرد و سالم ثبت شده بود.

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در خیابان پروین با قرار گرفتن روی شاخص 89 در شرایط سالم ثبت شده است، کیفیت هوا در ایستگاه خرازی فعال نیست.

اکنون شاخص کیفی هوای اصفهان در ایستگاه های استانداری و رودکی به ترتیب با قرار گرفتن روی شاخص های 92 و 81 در شرایط سالم ثبت شده است.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین شهر و سجزی است و اکنون شاخص کیفی هوای شاهین شهر و سجزی به ترتیب با قرار گرفتن روی عدد 69 و 82 در شرایط سالم ثبت شده است، همچنین اکنون شاخص کیفی هوای مبارکه بر روی عدد 57 در شرایط سالم واقع شده است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 هوای سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای عموم، 201 تا 300 بسیار ناسالم و 301 تا 500 خطرناک است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک تر از 10 میکرومتر و ذرات کوچک تر از 2.5 میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و شرایط آلودگی هوا را نمایش می دهد.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 شهریور 1400 بروزرسانی: 3 شهریور 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1753

به "هوای اصفهان سالم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای اصفهان سالم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید