پایین ترین مشارکت در تاریخ انتخابات ریاست جمهوری الجزایر، پیشتازی عبدالمجید تبون

به گزارش مرجع مقالات، منابع خبری از مشارکت 33 درصدی واجدین شرایط در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر و پیشتازی عبدالمجید تبون در آن خبر دادند.

پایین ترین مشارکت در تاریخ انتخابات ریاست جمهوری الجزایر، پیشتازی عبدالمجید تبون

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از سایت روسیا الیوم، نشانه های اولیه حاکی از پیشتازی عبدالمجید تبون نخست وزیر اسبق الجزایر در انتخابات ریاست جمهوری این کشور دارد. همچنین پیش بینی می گردد که کار انتخابات در دور اول یکسره نگردد و انتخابات به دور دوم کشیده گردد.

بنا براعلام رسانه های الجزایری، گزارش هایی از پیشتازی تبون در انتخابات در نیمی از استان های الجزایر براساس تقسیمات کشوری قدیم حکایت دارد.

صفحه کمپین انتخاباتی عبدالحمید تبون در فیسبوک تصاویر بعضی از فرم های ثبت نتایج آرای حوزه های انتخابیه در مناطق مختلف الجزایر را منتشر کرد و نوشت که این تصاویر نشان از پیشتازی تبون در انتخابات دارد.

شبکه های تلویزیونی خصوصی الجزایر نیز اطلاعات غیررسمی را پخش کردند که حکایت از پیشتازی تبون دارد و براساس آن، عبدالقادر بن قرینه در صندلی دوم رقابت است.

پیش بینی می گردد که شورای قانون اساسی نتایج نهایی انتخابات را بین 16 تا 25 دسامبر جاری اعلام کند.

در صورتی که هیچ یک از نامزدها نتواند 50 درصد بعلاوه یک رای مجموع آرا را کسب کند، انتخابات بین دو نامزد برتر تصدی پست ریاست جمهوری به دور دوم کشیده خواهد شد. درصورتی که این شرایط اتفاق بیفتد، قرار شده که دور دوم بین 31 دسامبر جاری تا 9 ژانویه آینده برگزار گردد.

به گفته کمیته ملی انتخابات الجزایر، میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری دیروز الجزایر نیز 39.93 درصد بود که کمترین میزان در انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ الجزایر به شمار می رود

انتخابات ریاست جمهوری در الجزایر با رقابت 5 نامزد از میان مسئولان ارشد برگزار گردید و عزالدین میهوبی جانشین دبیرکل حزب التجمع الوطنی الدیمقراطی، عبدالقادر بن قرینه رئیس حزب جنبش البناء الوطنی، عبدالمجید تبون نخست وزیر اسبق، علی بن فلیس رئیس حزب طلائع الحریات (پیشقراوان آزادی ها) و عبدالعزیز بلعید رئیس حزب جبهه المستقبل پنج نامزد انتخابات ریاست جمهوری الجزایر بودند که دیروز با یکدیگر رقابت کردند.

درحالی که مسئولان الجزایر از مدتها پیش بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تاکید نموده بودند؛ معترضان با برگزاری این انتخابات در سایه تداوم حضور چهره های حکومت گذشته مخالفت کردند و تاکنون هر سه شنبه و آدینه دست به تظاهرات زده اند. معترضان هدف از این انتخابات را ابقای چهره های حکومت گذشته به ریاست عبدالعزیز بوتفلیقه دانسته و خواستار تحریم آن شده بودند.

پنج نامزد انتخابات ریاست جمهوری الجزایر همگی از مسئولان بلندپایه حکومت گذشته هستند. دو نفر از آنها نخست وزیران سابق هستند. معترضان معتقدند که هیچ یک از این نامزدها نمی توانند سلطه ارتش بر سیاست را به چالش بکشند.

بعضی شهرهای الجزایر دیروز شاهد برخوردهایی بین نیروهای امنیتی و معترضان مخالف انتخابات بود. بعضی از حوزه های رای گیری بسته شد و اعتراضات در شهرهای دیگر نیز ادامه داشت.

سایت کل شیء عن الجزائر دیروز از برخورد بین پلیس و معترضان در شهر البویره اطلاع داد که آنها صندوق های رای گیری را تخریب کردند.

به نوشته صفحه بجایه کن المراقب در فیسبوک، همه حوزه های انتخاباتی در شهر بجایه نیز بسته بود.

ویدئویی نیز در شبکه های اجتماعی منتشر شد که نشان می داد معترضان برگه های رای گیری را در هوا پراکنده می نمایند و علیه انتخابات شعار می دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 597

به "پایین ترین مشارکت در تاریخ انتخابات ریاست جمهوری الجزایر، پیشتازی عبدالمجید تبون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایین ترین مشارکت در تاریخ انتخابات ریاست جمهوری الجزایر، پیشتازی عبدالمجید تبون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید