پشتیبانی 500 میلیارد تومانی دولت از هلال احمر

به گزارش مرجع مقالات، تهران (پانا) - به گفته رییس جمعیت هلال احمر دولت برای پشتیبانی و دپوی انبارهای امدادی، 500 میلیارد تومان در اختیار هلال احمر قرار داده که 50 درصد آن دریافت شده است و 50 درصد دیگر هم وصول خواهد شد که از این مبلغ 50 میلیارد تومان برای خرید قطعات بالگرد و 22 میلیون دلار برای خرید بالگرد با تاکید رئیس جمهوری انجام می گردد.

پشتیبانی 500 میلیارد تومانی دولت از هلال احمر

به گزارش ایسنا، کریم همتی در جلسه ویدیو کنفرانس با شورای معاونان امداد و نجات استان ها ضمن تشکر از عملکرد حوزه امداد و نجات هلال احمر در بحران ها و حوادث گفت: در حوزه امداد کارهای موثر و ارزشمندی اجرا شده است و ما در استان های جنوبی شاهد خدمت رسانی خوب امدادگران به آسیب دیدگان ناشی از سیل بودیم.

رییس جمعیت هلال احمر اضافه نمود: ما در شرایطی کار می کنیم که با ظالمانه ترین تحریم های بین المللی روبرو هستیم و امکانات کشور و آنچه در دست داریم برای خدمت به هم وطنان نسبت به سنوات قبل کاهش قابل ملاحظه ای داشته است اما هیچ یک از این فشارها و نامهربانی های بین المللی باعث نشده که درکنار مردم شریف مان نباشیم.

وی با بیان این که همه کسانی که امروز به عنوان مدیر با ما کار می نمایند علاقه ای به بحث مادی خدمت در جمعیت هلال احمر ندارند و همین باعث شده تا با کمترین امتیاز برای خود بیشترین خدمات را به مردم ارائه دهند، اضافه نمود: با توجه به این که خیلی از خرید هایی که در گذشته انجام می گرفت امروز امکان پذیر نیست اما با همین دستان خالی از 8 فروند بالگردی که در گذشته زمین گیر شده بود 3 فروند وارد چرخه عملیاتی شدند و باعث تقدیر ویژه رئیس جمهور از هلال احمر شد و این می طلبد که ما نیز از امدادگرانی که همراهان همیشگی هلال احمر هستند تقدیر کنیم.

می توانیم بخشی از پرداخت های امدادگران را بهبود ببخشیم

رییس جمعیت هلال احمر با تاکید به بهبود شرایط جذب و نگه داشت نجاتگران و امدادگران هلال احمر و برخورد خوب با آنها اظهار کرد : بار اصلی فعالیت های هلال احمر بر دوش امدادگران است، هر کاری که می گردد برای ارتقاء شرایط نجاتگران و امدادگران و افزایش رضایت مندی آنها انجام داد را پیگیری کنید. ما می توانیم بخشی از پرداخت های امدادگران را بهبود ببخشیم .

وی با اشاره به رسیدگی به شرایط بیمه امدادگران گفت: این موضوع باید به عنوان اولویت در کارها در نظر گرفته گردد و عملیاتی گردد تا در حین بحران شرمسار آنها نباشیم.

رییس جمعیت هلال احمر با تاکید به برگزاری دوره های آموزشی و باز آموزی نجاتگران و امدادگران گفت : یکی از کارهایی که برای جذب و نگه داشت نجاتگران و امدادگران می توان انجام داد فعال نگه داشتن اردوگاههای آموزشی ، فرهنگی و تفریحی هلال احمر است تا در کنار برگزاری دوره های آموزشی جوانان و اعضای هلال احمر بتوانند امکانات تفریحی هم داشته باشند.

وی با بیان اینکه هلال احمر یک لجستیک قوی و توانمند داشته که به مرور در حوادث مستهلک شده است گفت: ما باید شناسنامه خودرویی استان ها را داشته باشیم تا تعداد خودروها و قابلیت استفاده ها از آنها معین گردد بسیاری از آنها احتیاج به تعمیر دارند تا وارد چرخه عملیاتی شوند.

همتی همچنین با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف جوانان هلال احمری با حضور رئیس جمهور اضافه نمود: سازمان جوانان ورودی جمعیت هلال احمر برای فعالیت های داوطلبانه است بنابراین برای ما از اهیت بالای برخوردار است .

تسهیلات ویژه برای امدادگران

وی با بیان این که اولویت اصلی ما در هلال احمر امداد و نجات است به پیگیری پرداخت افزایش حق الزحمه امدادگران تاکید نمود و اضافه نمود: از تسهیلاتی که برای امدادگران در نظر گرفته شده مذاکره با بانک ملت در استان ها برای پرداخت وام قرض الحسنه به امدادگران است تا بخشی از مسائل آنها حل گردد همچنین بعضی از موسسات هم قول سرمایه گذاری برای اشتغال زایی و مشغولیت امدادگران داده اند.

اختصاص انبارهای منطقه ای برای دپوی اقلام

همتی در مورد توزیع امکانات بین استان ها به دپوی اقلام امدادی به صورت منطقه ای تاکید نمود و اضافه نمود: در مناطق چهارگانه کشور یکی از استان ها برای دپوی بزرگ اقلام انتخاب می گردد.

وی گفت: دولت برای پشتیبانی و دپوی انبارهای امدادی 500 میلیارد تومان در اختیار هلال احمر قرار داده است ،که 50 درصد آن دریافت شده است و 50 درصد دیگر هم وصول خواهد شد که از این مبلغ 50 میلیارد تومان برای خرید قطعات بالگرد و 22 میلیون دلار برای خرید بالگرد با تاکید رئیس جمهور انجام می گردد ;که در مناطق چهارگانه توزیع خواهد شد.

لزوم دسترسی آنلاین به موجودی انبارها

همتی همچنین با بیان این که شرایط ایمنی و فضای انبارهای امدادی مهم است اضافه نمود: علیرغم همه کوشش ها انبارها هنوز آنلاین نیست و این یک مشکل است بنابراین باید بحث نرم افزار ها را دنبال کنید و برای دسترسی به موجودی انبارها و برطرف مسائل انبار داری و انبار گردانی فرایند قانونی را انجام دهید.

وی در مورد آموزش های تخصصی هلال احمر نیز گفت: باید موضوع آموزش های تخصصی و دوره های بازآموزی با جدیت دنبال گردد تا از ریزش نیروهای امدادی و نجاتگر جلوگیری گردد آموزش ها را منطقه ای کنیم و به استان ها در این خصوص تفویض اختیار دهیم و تمرکز زدایی کنیم.

بر اساس اعلام جمعیت هلال احمر، همتی یادآوری کرد: شرایطی سختی در کشور حکمفرماست اما به مدد مسئولان حل خواهد شد و امیدواریم که بعضی از دغدغه های عزیزان حل گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1247

به "پشتیبانی 500 میلیارد تومانی دولت از هلال احمر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشتیبانی 500 میلیارد تومانی دولت از هلال احمر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید