چهارمین رویداد استارت آپ ویکند آغاز کن با همکاری دانشگاه تهران

به گزارش مرجع مقالات، چهارمین رویداد استارت آپ ویکند آغاز کن با همکاری دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران، گروه کارآفرینان ایده تا اجرا و موسسه مهر البرز در 16 الی 18 اسفند ماه امسال برگزار می شود. این برنامه درواقع نوعی رویداد کارآفرینی با رویکرد گردشگریست که سعی در آموزش اصول مهم کارآفرینی، ایجاد کارگاه های عملی تیم سازی و پرورش و در نتیجه ایجاد کسب و کارهای نوپا از دل جوانان خلاق و ایده پرداز شرکت کننده و حمایت از آن ها را با معرفی به سرمایه گذاران و مسئولین مربوطه دارد.

چهارمین رویداد استارت آپ ویکند آغاز کن با همکاری دانشگاه تهران

استارت آپ ویکند چیست؟؟

استارتاپ یک رویداد آموزشی - تجربی در زمینه کارآفرینیست که همانطور که از نامش معین است، در روزهای آخر هفته برگزارش ده و موضوع های متفاوتی دارد. افراد مختلفی از ایده پردازان گرفته تا مدیران و برنامه نویسان و بازاریاب ها و عاشقان کارآفرینی و.... گرد هم می آیند، ایده های خود را مطرح نموده، بر روی آن کار نموده و پردازشش می کنند، در کارگاه ها از منتورهای مربوطه یاری گرفته و ایده خامشان را به مرحله ارائه می رسانند. ایده های برتر و منتخب به وسیله داروران برای ارائه به صاحبان سرمایه معرفی شده و در آخر کار، با توجه به بودجه معین شده، چند ایده در مرحله نهایی انتخاب می شوند تا حمایت مالی شده و نیز در مراکزی همانند مراکز رشد، علم و فناوری و.... به کار بیشتر بر روی ایده بپردازند و از امکانات مرکز استفاده کنند.

روند برگزاری استارت آپ ویکند آغاز کن دانشگاه تهران

روز چهارشنبه: افراد ایده های خود را مطرح و به هر صاحب ایده 60 ثانیه فرصت خواهد داده شد تا ایده خود را توضیح دهد و از بین ایده های مطرح شده ده ایده با رأی حاضران به عنوان ایده های برتر و قابل اجرا انتخاب می گردد. (شرکت کنندگان هم می توانند صاحب ایده باشند و هم نباشند)

روز پنجشنبه: ایده های منتخب آغاز به تیم سازی نموده و طبق برنامه زمانی به وسیله مربیان (منتورها) کارگاههایی شامل: آشنایی با بوم مدل کسب و کار (Business Model Canvas)، کارگاه کمینه محصول قابل ارائه (MVP)، نحوه ارائه ایده، توسعه محصول، مشتری یابی و نحوه فراوری محصول اولیه وحداقلی را درجهت پیشبرد و اجرایی کردن ایده سپری می کنند.

روز آدینه: گروه ها آخرین کوشش ها را در راستای فراوری نمونه اولیه محصولشان انجام می دهند وآماده ارائه آن در حضور داوران می شوند. در عصر روز آدینه زمان آنالیز ایده ها و محصول اولیه حاصل از آن ایده است، به طوری که گروه ها با ارائه توضیحات در زمینه توجیه مالی طرح، ارزشی که ارائه می دهد و افرادی که به عنوان مصرف کنندگان نهایی در نظر گرفته شده اند، از طرح خود دفاع می کنند. در نهایت سه تیم برتر با رأی نهایی داوران انتخاب می شوند. برنده واقعی این رویداد گروه هایی هستند که تیم تشکیل شده خود را بعد از رویداد حفظ نموده و با تجربیاتی که به دست آورده اند، استارت آپ خود را تبدیل به یک شرکت سودآور کنند.

شرکت در این رویداد (کارآفرینی با رویکرد گردشگری)

1. صدور گواهی حضور در برنامه برای کلیه شرکت کنندگان از دانشگاه تهران.

2. اهدای جوایز به 3 تیم برتر.

3. معرفی جهت استقرار تیم های برتر در مراکز رشد.

4. معرفی سرمایه گذار برای طرح های کسب و کار.

5. اخذ مشورت ودریافت تجربیات بزرگان حوزه کارآفرینی و فناوری اطلاعات و گردشگری.

رویداد استارت آپ ویکند آغاز کن در روزهای 16 الی 18 اسفند ماه برگزار می گردد و علاقمندان جهت ثبت نام و اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس startup-weekend.ir مراجعه و یا با شماره تلفن 6119229 - 88335100-021 تماس حاصل فرمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 1 بهمن 1401 بروزرسانی: 1 بهمن 1401 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 2183

به "چهارمین رویداد استارت آپ ویکند آغاز کن با همکاری دانشگاه تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهارمین رویداد استارت آپ ویکند آغاز کن با همکاری دانشگاه تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید