کرونا در اروپا، از افزایش خشونت خانگی در آلمان تا درخواست فرانسه برای آتش بس عمومی

به گزارش مرجع مقالات، جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا از افزایش خشونت خانگی در آلمان در دوران بحران کرونا و درخواست رئیس جمهور فرانسه برای آتش بس عمومی برای مقابله بهتر با کرونا خبر می دهد.

کرونا در اروپا، از افزایش خشونت خانگی در آلمان تا درخواست فرانسه برای آتش بس عمومی

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا همچون اسب افسار گسیخته ای در اروپا جولان داده و خرابی های بیشتری به بار می آورد.

سوئیس از فراوری واکسن کرونا تا سرانجام امسال میلادی اطلاع داد

جدیدترین اخبار کرونایی از این اتحادیه حاکی از آن است که یک متخصص سوئیسی ادعا می نماید واکسنی را ایجاد نموده که احتمالا درامسال میلادی قابل استفاده است. مارتین باخمان از متخصصان دانشگاه برن می خواهد به سرعت مراحل تحقیقاتی و مطالعاتی را طی کند تا امکان واکسیناسیون جمعی در سوئیس از اوایل ماه اکتبر ایجاد گردد.

افزایش خشونت های خانگی در آلمان

دولت آلمان هم از افزایش تلفن های درخواست یاری از طرف کسانی که از خشونت خانگی رنج می برند در دوران بحران کرونا اطلاع دادده است.

یک سخنگوی وزارت خانواده آلمان در این باره به خبرگزاری آلمان گفته است که هفته گذشته ما شاهد افزایش 17.5 درصدی خشونت خانگی در آلمان نسبت به دو هفته قبل از آن بودیم.

وزیر خانواده آلمان چندی پیش درباره افزایش خشونت های خانگی در این کشور پیامد بحران کرونا هشدار داده بود و گفته بود که خانواده ها در یک فضای تنگ و تحت استرس شدید قرار دارند.

آزمایش بالینی واکسن کرونا در انگلیس

دولت انگلیس هم هزینه ها برای دو آزمایش بالینی برای واکسن های احتاقتصادی برای بیماری کووید 19 را تامین می نماید. پروژه های امیدبخشی در دانشگاه آکسفورد و امپریال کالج لندن انجام می گردد. در دانشگاه آکسفورد آزمایش واکسن روی افراد از روز پنج شنبه شروع می گردد. در صورت موثر بودن این واکسن ها دولت برای آن سرمایه گذاری موثری می نماید.

در چندین منطقه در حومه شهر پاریس درگیری های شدید بین پلیس و جوانان گزارش شده است. این شورش ها بعد از مجروح شدن یک موتورسوار به دلیل برخورد با ماشین پلیس طی یک عملیات تعقیب و گریز چند روزی است که شروع شده است.

پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان هم خواهان یاری های اقتصادی بیشتر برای بخش های هتل داری و میزبانی از مهمان ها شده است.

عبور شمار مبتلایان به کرونا در لهستان از مرز 10 هزار نفر

در لهستان هم شمار مبتلایان به کرونا از مرز 10 هزار نفر عبور نموده و آمار قربانیان کرونایی هم به 400 نفر افزایش پیدا نموده است. دولت لهستان از روز دوشنبه فرایند کاهش تدریجی محدودیت های ضد کرونایی را شروع نموده است.

دولت اسپانیا هم می خواهد محدودیت های ضد کرونایی را در نیمه دوم ماه می کاهش دهد. اسپانیا بعد از آمریکا کشوری با بیشترین آمار مبتلایان کرونا است.

درخواست ماکرون برای آتش بس عمومی در دوران بحران کرونا

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه هم با پاپ فرانسیس ، رهبر کاتولیک های دنیا درباره حمایت های بیشتر از کشورهای آفریقایی در دوران بحران کرونا صحبت نموده است. وی اعلام نموده که در این شرایط باید به فقیرترین کشورها یاری گردد.

ماکرون همچنین گفته است که رنج ها باید با یک آتش بس عمومی برای درگیری ها کاهش یابد.

رئیس شرکت داروسازی راخه در سوئیس هم امیدها برای دستیابی قریب الوقوع به واکسن کرونا را در اظهاراتی کاهش داده و گفته است که معمولا فراوری واکسن سال ها طول می کشد. وی محتمل ترین سناریو را این دانسته که قبل از سرانجام سال 2021 هیچ واکسنی برای این بیماری در دسترس نخواهد بود.

هشدار درباره شرایط فاجعه بار اردوگاه های پناهندگان در جزایر یونان

سازمان های امدادی هم بار دیگر درباره شرایط فاجعه بار در اردوگاه های پناهندگان در جزایر یونان هشدار داده اند. سازمان عفوبین الملل اعلام نموده است که در این اردوگاه ها بیش از 34 هزار نفر زندگی می نمایند. شرایط این اردوگاه ها به اندازه ای بد است که حتی امکان شستن دست ها و رعایت فاصله گذاری وجود ندارد.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان هم بر مسئولیت ویژه آلمان در غلبه بر بحران کرونا تاکید نموده و با نگاهی به ریاست دوره ای کشورش بر اتحادیه اروپا در نیمه دوم امسال میلادی بیان کرد: ما باید شایستگی عمل نهادهای اروپایی را حفظ کنیم و مدیریت بحران را بهبود بخشیم و یک استراتژی کنترل شده خروج از بحران و بخصوص زنده شدن دوباره اقتصاد اروپا را در دستور کار قرار دهیم.

در اسپانیا هم بعد از بیش از 6 هفته قرنطینه از روز یکشنبه بچه ها تا 14 سال می توانند خانه را ترک نمایند.

درخواست رئیس شورای اروپایی برای اصلاحات فوری در اتحادیه اروپا بعد از بحران کرونا

چارلز میشل، رئیس شورای اروپای هم برای زمان بعد از بحران کرونا اصلاحات فوری در اتحادیه اروپا را ضروری ارزیابی نموده است. وی در نامه دعوت خود برای شرکت در ویدئو کنفرانس اروپایی روز پنج شنبه تاکید نمود: بحران کرونا نشان داده است فراوری کالاهای ضروری در اتحادیه اروپا، سرمایه گذاری در کالاهای زنجیره ای استراتژیک و یک کاهش وابستگی بیش از حد به کشورهای ثالث تا چه اندازه اهمیت دارد.

این مقام اروپایی همچنین تاکید نمود که اتحادیه اروپا باید در قواعد و روش های کاری خود تجدید نظر نموده و به صورت کارآمدتر و موثر تر عمل کند و ارزش های مشترک را مد نظر داشته باشد.

اولین آزمایش بالینی واکسن کرونا در آلمان

رسانه ها همچنین از تایید برای اولین آزمایش بالینی واکسن کرونا در آلمان روی افراد سالم اطلاع داده اند.

(یورو پل)، پلیس اروپا هم درباره ماسک های تقلبی با قیمت های پایین که به کلینیک ها عرضه می گردد هشدار داده است. پلیس اروپا حتی درباره عرضه واکسن تقلبی این بیماری از طرف باندهای جنایتکار که می خواهند از این بحران سوء استفاده نمایند هشدار داده است.

وزرای کابینه اتریش هم دستمزد یک ماه خود را به نشانه همبستگی برای مقابله با کرونا اهدا کردند.

پیش از این وزرای بلغارستان و نیوزلند هم اقدام مشابهی را انجام داده بودند.

کرونا همچنان در اروپا قربانی می گیرد

جدیترین آمارهای رسمی نشان می دهد که تا به حال در اسپانیا 208389 نفر به کرونا مبتلا شده و 21717 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 183957 نفر به کرونا مبتلا شده و 24648 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را ازدست داده اند.

آمارهای مبتلایان به کرونا در فرانسه هم به 158050 نفر افزایش پیدا نموده و تا به حال 20796 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

آلمان هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار رفته و تا به حال 148453 نفر به این بیماری مبتلا شده و 5086 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 129044 نفر به کرونا مبتلا شده و 17337 نفر هم در اثر ابتلا به لین بیماری جان خود را از دست داده اند.

اعتراض پناهندگان در جزیره لسبوس یونان از ترس شیوع کرونا

خبرها حاکی از آن است که مهاجران در برابر کمپ موریا در جزیره لیسبوس یونان از ترس شیوع کرونا دست به اعتراض زدند. صدها مهاجر به نشانه اعتراض ورودی این اردوگاه را مسدود کردند. آن ها شعار آزادی برای همه و ما در معرض خطر کرونا هستیم سر می دادند.

در روزهای گذشته در سه اردوگاه پناهندگان در یونان مواردی از ابتلا به کرونا دیده شده است. این اردوگاه ها قرنطینه شده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 911

به "کرونا در اروپا، از افزایش خشونت خانگی در آلمان تا درخواست فرانسه برای آتش بس عمومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از افزایش خشونت خانگی در آلمان تا درخواست فرانسه برای آتش بس عمومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید