گرانی 50 درصدی سیمان در کمتر از یک ماه ، وعده ارزانی تا 2 هفته دیگر

به گزارش مرجع مقالات، به گزارش خبرنگاران، مسائل در صنعت سیمان همچنان ادامه دارد و با قطعی برق و گاز برخی کارخانه ها به نظر می رسد این مسائل تشدید شده است.

گرانی 50 درصدی سیمان در کمتر از یک ماه ، وعده ارزانی تا 2 هفته دیگر

دبیر کانون انبوه سازان از گرانی قیمت سیمان تا هر پاکت به 45 هزار تومان خبر داده که این میزان در اوایل ماه جاری تنها 30 هزار تومان بود. با وجود این گرانی 50 درصدی اما رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت وعده داده که تا دو هفته آینده قیمت سیمان کاهش یابد.

فرشید پورحاجت با اعلام اینکه قیمت هر پاکت سیمان از حدود 30 هزار تومان در اوایل ماه جاری به 40 هزار تومان در هفته گذشته و 45 هزار تومان در حال حاضر رسیده است گفت: خط تولید کارخانه های سیمان فعلا در مدار تولید نیستند. ظاهرا شرکت توزیع نیروی برق و شرکت ملی گاز، همزمان برق و گاز کارخانه های سیمان را قطع کرده اند که باعث توقف تولید و افزایش قیمت سیمان شده است.

وی با بیان اینکه تنگناها دست از سر بخش تولید مسکن بر نمی دارد، به ایسنا گفته است: یک روز با سیمان، یک موقع با فولاد، روز دیگر با مس، چند روز با تولیدکنندگان رادیاتور و پکیج و شوفاژ و هر ازگاهی با صنایع چوب درگیر هستیم. تا می آییم کار را شروع کنیم وارد یک بحران جدید می شویم.

دبیر کانون انبوه سازان با بیان این ادعا که تولیدکنندگان سیمان هم از شرایط فعلی بدشان نمی آید گفت: تولیدکنندگان می توانند برای دولت و مجلس توجیه بیاورند که سیمان 45 هزار تومانی هم خریدار دارد و فتیله قیمتها را بالا ببرند. در حال حاضر قیمت سیمان درب کارخانه حدود 20 هزار تومان است که با نرخ 17 هزار و 500 تومان مصوب دولت و مجلس تقریبا همخوانی دارد اما آنچه به رشد قیمتها دامن می زند فعالیت دلالان و واسطه ها در بازاراست.

در همین حال، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران درباره مسائل ایجاد شده در زمینه تامین سیمان استان تهران گفته است: به دلیل قطع برق و گاز واحدهای تولیدی سیمان در کل کشور و از جمله چهار کارخانه سیمان استان تهران، با افت تولید و کاهش عرضه روبرو شدیم که طی دو هفته اخیر موجب افزایش غیرمتعارف قیمت سیمان شد.

به گفته یدالله صادقی، با پیگیری های اجرا شده در حال حاضر برق و گاز واحدهای تولید سیمان وصل شده و کارخانه تولید سیمان تهران فعالیت خود را با ظرفیت کامل شروع کرده است. البته کوره های سه کارخانه سیمان دیگر استان تهران به دلیل قطع برق و گاز و عدم فعالیت دچار آسیب شده که ظرف یکی دو روز آینده با رفع آسیب ها شروع به کار می کنند. صادقی وعده داده که تا دو هفته آینده قیمت سیمان به روال عادی برگردد.

آخرین اخبار اقتصادی را در کانال تلگرامی خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1465

به "گرانی 50 درصدی سیمان در کمتر از یک ماه ، وعده ارزانی تا 2 هفته دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرانی 50 درصدی سیمان در کمتر از یک ماه ، وعده ارزانی تا 2 هفته دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید