23 آذر؛ روز شروع ثبت نام اصحاب رسانه و منتقدان جشنواره فیلم فجر

به گزارش مرجع مقالات، ثبت نام اصحاب رسانه برای حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از شنبه 23 آذرماه شروع می گردد و تا آدینه 30 آذرماه ادامه خواهد داشت.

23 آذر؛ روز شروع ثبت نام اصحاب رسانه و منتقدان جشنواره فیلم فجر

از وبلاگ ویکی دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اعلام نموده است برای تکریم اصحاب رسانه، منتقدان و اصحاب رسانه های دیداری و شنیداری و ممانعت از تضییع حقوق ایشان، مقررات صدور کارت جشنواره را به توضیح ذیل اعلام می دارد.

علاقه مندان می توانند از روز شنبه 23 آذرماه تا ساعت 24 روز آدینه 30 آذرماه با مراجعه به سامانه جشنواره به آدرس fajrfilmfestival.com ثبت نام و مدارک لازم را بارگذاری نمایند.

این زمان برای تمام متقاضیان حضور در سینمای رسانه جشنواره فیلم فجر غیرقابل تمدید است و به تقاضا هایی که بعد از تاریخ مقرر یا خارج از سامانه جشنواره ارسال گردد، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

1- متقاضیانی که در دوره گذشته مراحل ثبت نام را طی نموده اند برای این دوره، تنها احتیاج به بارگذاری معرفی نامه جدید و نمونه اثر (منتقدان) و ویرایش اطلاعات (در صورت لزوم) دارند.

2- برای خبرنگاران، معرفی نامه با امضای مدیرمسئول رسانه احتیاج است. معرفی نامه از رسانه هایی پذیرش می شوند که واجد شرایط زیر باشند:

الف- موجود در فهرست رسانه های دارای مجوز و در حال انتشار (قابل مشاهده در وبگاه معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)

ب- گستره توزیع کشوری

ج- ارتباط مستمر رسانه با رویداد های سینمای ایران به نحوی که از اسفندماه 97 تا آذرماه 98، هرماه حداقل سه گزارش، خبر یا تحلیل اختصاصی مرتبط با سینمای ایران منتشر شده باشد.

3- ارائه معرفی نامه با امضای مدیر رسانه برای رسانه های اینترنتی الزامی است. معرفی نامه از رسانه هایی پذیرش می گردد که دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد. همچنین درگاه پخش برنامه های اینترنتی حتما می بایست در نامه رسمی ارسالی، درج شده باشد.

4- برنامه های رادیویی و تلویزیونی می بایست مصوبه پخش شبکه های مورد نظر را دارا باشند و زمان پخش و مدت زمان برنامه های رادیویی و تلویزیونی باید در نامه ارسالی قید گردد. همچنین درصورتیکه برنامه در سال قبل نیز پخش شده است، حتما باید نمونه برنامه در یک لوح فشرده به همراه نامه به روابط عمومی جشنواره ارسال گردد. بدیهی است که دریافت کارت و عدم پخش برنامه در سال گذشته از جمله ملاک های آنالیز خواهد بود.

5- در هر زمان که روابط عمومی جشنواره از عدم پخش برنامه اعلامی آگاه گردد، مجاز به ممانعت از ادامه فعالیت در سینمای رسانه خواهد بود.

6- در نامه معرفی همه برنامه های رادیو، تلویزیونی و اینترنتی، می بایست عنوان شغلی دقیق درخواست نماینده (خبرنگار، گزارشگر، مجری، تصویربردار، صدابردار، عوامل فنی، تهیه نماینده و ...) قید گردد.

7- بدیهی است که به معرفی شدگان هر رسانه، بر اساس سهمیه در نظر گرفته شده و سابقه حرفه ای به ترتیب اولویت مندرج در نامه، کارت خبرنگاری، عکاسی، تصویربرداری و عوامل فنی تعلق می گیرد و اصلاح بعدی اولویت ها پذیرفته نخواهد شد.

8- برای عکاسان متقاضی، معرفی نامه از رسانه معتبر (بر اساس رتبه بندی رسانه ها در معاونت مطبوعاتی شامل 10 خبرگزاری، 10 روزنامه، 10 پایگاه خبری، 5 سایت سینمایی و روزنامه های سینمایی) ضروری است.

9- صرفاً شماره خودرویی که در کارت درج می گردد امکان استفاده از پارکینگ را دارد.

10- برای اعضای انجمن منتقدان ارائه سه نمونه یادداشت، گزارش یا نقد مرتبط با فیلم های بخش های مختلف دوره قبل که در طول یک سال گذشته به نام متقاضی در یکی از رسانه ها منتشر شده باشد، ضروریست.

11- منتقدان متقاضی بر اساس لیست رسمی اعضای انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران، منتشر شده در سایت انجمن آنالیز خواهند شد.

12- برای منتقدان و خبرنگاران سینمایی پیشکسوت، سهمیه محدود و جداگانه ای منظور می گردد؛ اما ضروری است در فراخوان شرکت نمایند.

13- میزان حضور در سالن رسانه های دوره قبلی جشنواره فیلم فجر و کیفیت فعالیت آنها، یکی از ملاک های ارزیابی درخواست ها خواهد بود.

14- در صورت امکان، روابط عمومی جشنواره شرایط حضور در سینما های دیگر جشنواره را برای متقاضیان حائز شرایط فراهم خواهد نمود.

در راستای سیاست شفاف سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فهرست کامل متقاضیان کارت جشنواره و دلایل تایید یا عدم تایید آن ها منتشر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 596

به "23 آذر؛ روز شروع ثبت نام اصحاب رسانه و منتقدان جشنواره فیلم فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "23 آذر؛ روز شروع ثبت نام اصحاب رسانه و منتقدان جشنواره فیلم فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید