اخبار صنعت

بازدید نمایندگان شیراز و زرقان از موزه منطقه ای فارس و باغ موزه مشاهیر

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، از بازدید نمایندگان شهرستان های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی از موزه منطقه ای فارس و باغ موزه مشاهیر در شیراز اطلاع داد.

19 تیر 1399

خبرنگاران 3 کارخانه رب در جیرفت و عنبرآباد گوجه کشاورزان را می خرند

جیرفت - خبرنگاران - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان با اشاره به نقص فنی کارخانه سنوس در جاده جنگل آباد جیرفت گفت: هم اکنون سه کارخانه رب گوجه در جیرفت و عنبرآباد گوجه کشاورزان این مناطق را می خرند.

12 تیر 1399

خبرنگاران وزیرتعاون: شورای عالی کار با افزایش 200 هزار تومانی حق مسکن کارگران موافقت کرد

تهران - خبرنگاران - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اعضای شورای عالی کار در نشست معین حق مسکن کارگران پس از گذشت ساعت ها مذاکره با تصویب افزایش 200 هزار تومانی حق مسکن کارگران موافقت کردند.

11 تیر 1399

الکاظمی با احزاب شیعه عراق درباره ساختار کابینه توافق کرد

منابع سیاسی مطلع اعلام کردند که رهبران گروه های شیعه عراق بر سر ادامه ماموریت مصطفی الکاظمی، نخست وزیر مکلف عراق به توافق رسیده اند تا در ازای آن، وی تعدادی از اسامی نامزدها برای تصدی پست های وزارتی در دولت آینده را تغییر دهد.

7 تیر 1399

قیمت نفت باز هم کاهش یافت

به دنبال پُر شدن مخازن نفتی در سراسر جهان، قیمت نفت در اولین روز از معاملات هفتگی به فرایند کاهشی ادامه داد.

5 تیر 1399

اولین شاسی بلند کوچک

یاریس کراس بر روی شاسی ساخته می شود که برای مدل هچ بک یاریس ساخته شده است. ابعاد ماشین کمی بزرگ تر شده و تویوتا می گوید که با تغییراتی در موتور، ماشین را چابک تر کرده است.

4 تیر 1399

دانشجویان دانشگاه جندی شاپور دزفول منتظر حذف ترم یا درس نباشند

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول گفت: دانشجویان منتظر حذف ترم یا درس نباشند؛ چرا که در حال حاضر هیچگونه درخواستی ارائه یا بررسی نخواهد شد.

19 خرداد 1399

اقدامات دانشگاه فردوسی مشهد در مقابله با کرونا ، از ایجاد 4 گروه تخصصی تا مشاوره تلفنی

دانشگاه فردوسی مشهد در راستای مقابله با ویروس کرونا، کارگروه های تشخیص بیماری، فراوری و بهینه سازی مواد ضدعفونی کننده، تحلیل علمی آمار و اطلاعات مرتبط با بیماری و آینده پژوهی را ایجاد نموده است.

25 اردیبهشت 1399

دانشگاه تبریز در میان دانشگاه های برتر دنیا نهاده شد

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تبریز، در مصاحبه با خبرنگاران، با اشاره به اینکه رتبه بندی لایدن مبتنی بر داده های کتاب شناختی است که از وب او ساینس دریافت می گردد، گفت: رتبه بندی سال 2019 لایدن براساس داده های دوره زمانی 2014 تا 2017 و مبتنی بر مقالات انتشار...

21 اردیبهشت 1399

فرمان مدیریت بحران برای آماده باش دربرابر مخاطرات طبیعی در نوروز

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور از فرمان آماده باش این سازمان به تمامی استان های کشور برای آمادگی و مقابله با تمامی مخاطرات طبیعی احتمالی در ایام نوروز اطلاع داد.

20 اردیبهشت 1399

صنعت نفت؛ سنگر نخست مواجهه با دشمنی آمریکا

بیژن زنگنه وزیر نفت در پیامی به مناسبت ملی شدن صنعت نفت و در آستانه نوروز ادامه داد: با گردش روزگار، نوروز باستانی دگر بار در حالی فرا می رسد که سال گذشته از یک سو انباشته از سختی ها، مصائب و ابتلائات و از دیگر سو، عرصه ایستادگی جانانه ملت ایران در برابر...

18 اردیبهشت 1399

خبرنگاران پرداخت وام به کشاورزان سیل زده گلستان متوقف شد

گرگان - خبرنگاران - معاون برنامه ریزی و امور مالی سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت: پرداخت وام قرض الحسنه به بهره برداران خسارت دیده از سیل ابتدای سال استان با هدف پیشگیری از شیوع کرونا به دلیل مراجعه کشاورزان به بانک ها و ادارات، متوقف شد.

16 اردیبهشت 1399

2 نشان طلایی و 2 نقره ای در جشن سالانه لاک پشت پرنده اهدا شد

به گزارش خبرنگاران، سومین دوره جشن سالانه اهدای نشان لاک پشت پرنده عصر روز آدینه (هشتم اسفند 1393) در شهرکتاب مرکزی برگزار گردید. در این مراسم که نویسندگان، مترجمان و تصویرگران کتاب کودک و نوجوان و همین طور بچه ها و خانواده هایشان حضور داشتند، نشان های...

5 اردیبهشت 1399

میراث آبه ها برای ژاپن؛ این کشور جنگ زده چه طور قدرت صنعتی شد؟

نخست وزیر شیگرو یوشیدا در ژاپن پس از جنگ ، دو مورد از سه موضوع برنامه آبه - همکاری بین المللی و توسعه مالی - را انتخاب کرد و تشکیل ارتش را با اتحاد ژاپن - ایالات متحده جایگزین کرد.آغاز جنگ سرد بار دیگر ارزش ژئوپلیتیکی ژاپن را بالا برد.

27 فروردین 1399

سفرهای غیرضروری میان آمریکا و کانادا ممنوع می گردد

بیم از انتشار ویروس کرونا سفرهای غیرضروری میان آمریکا و کانادا را متوقف خواهد نمود.

26 فروردین 1399

کاهش تعرفه واردات ماسک از 55 به 5 درصد، محصولات بهداشتی در گروه یک قرار گرفت

بر اساس مصوبات کارگروه تنظیم بازار برای مقابله با ویروس کرونا، تعرفه واردات ماسک از 55 درصد به 5 درصد تعدیل شد و محصولات بهداشتی در فهرست گروه یک کالا های اساسی قرار گرفت و مشمول کنترل قیمت و مبارزه با احتکار و گران فروشی شد.

23 فروردین 1399

برگزاری همایش ملی برنامه درسی و اشتغال در دانشگاه فردوسی مشهد

خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس گروه برنامه ریزی و آموزش درسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: همایش ملی برنامه درسی و اشتغال، 13 و 14 اسفند در دانشکده علوم دانشگاه برگزار می گردد.

19 فروردین 1399

کمپینی برای توسعه کسب وکار گرافنی راه اندازی خواهد شد

یکی از شرکت های فعال در حوزه فراوری تجهیزات و مواد گرافنی، کمپینی برای جمع آوری سرمایه به منظور توسعه کسب وکار خود راه اندازی نموده است.

16 فروردین 1399

پیشرفت پژوهشگران در رسیدن به نسل آینده باتری های لیتیوم-فلزی

پژوهشگران آمریکایی، نوعی باتری جدید لیتیوم- فلز ابداع نموده اند که نسبت به باتری های دیگر ایمنی بیشتری دارد.

15 فروردین 1399

همایش ملی پاکسازی تفرجگاه ها در جنگل فندقلو برگزار گشت

به گزارش خبرنگاران، این همایش که سال 92 در جاده چالوس و سال 93 در پارک ملی گلستان برگزار شده بود، امسال با مشارکت سمن های محیط زیست کشور در جنگل فندقلوی نمین برگزار شد.

15 فروردین 1399
تعداد: (153)