آپارتمان های یک میلیاردی در تهران

به گزارش مرجع مقالات، خبرنگاران- خرید آپارتمان در تهران با 700 میلیون، یکی از سرچ های پرتکرار مرکز نشین ها در گوگل است اما آمار های رسمی نشان می دهند دی ماه پارسال این پول فقط معادل 12 متر آپارتمان مسکونی بوده. مرکز آمار می گوید زمستان پارسال میانه قیمت خانه های تهران به متری 55 میلیون رسیده است و از یک طرف دیگر الان احتمالا به خاطر تورم قیمت پیشنهادی فروشنده ها بالاتر هم رفته است. حالا عروس و دامادی را تصور کنید که با داشتن همان بودجه 700 میلیون سراغ وام خرید مسکن می روند و برای دریافت تسهیلات جعاله هم اقدام می نمایند. اینطوری چیزی نزدیک 100 میلیون از بودجه آن ها صرف خرید وام مسکن می گردد و یک میلیارد و 80 میلیون می ماند. حالا با این پول چه گزینه هایی برای آن ها در شهر های اطراف تهران و محله های ارزانقیمت مرکز وجود دارد؟ از قلم نیاندازید در همان آمار های رسمی اشاره شده که دی ماه پارسال حدود 250 خانه در خود تهران با قیمت کمتر از یک میلیارد خریدوفروش شدند.

آپارتمان های یک میلیاردی در تهران

به گزارش خبرنگاران؛ مالک آپارتمان 54 متری در شهرستان پاکدشت قیمت پیشنهادی به خریداران را دقیقا یک میلیارد تومان اعلام نموده است. به این ترتیب قیمت این خانه متری 18 میلیون و 518 هزار تومان محاسبه می شود. واحدی که 11 سال از عمر بنا آن می گذرد و داشتن انباری را باید مهم ترین امکانات آن بدانیم وگرنه خبری از پارکینگ نیست و واحد بااینکه طبقه دوم قرار گرفته است، از نعمت آسانسور محروم است. در شهریار آپارتمان 75 متری را با همین قیمت برای فروش گذاشتند. یعنی متری 13 میلیون و 333 هزار تومان. این یکی سال 97 ساخته شده و مثل مورد قبلی بدون آسانسور و پارکینگ فروخته می شود و برخلاف خانه ای که در پاکدشت آنالیز کردیم، انباری هم ندارد.

مالک آپارتمان 85 متری در بلوار امام شهر بومهن رقم یک میلیارد تومان را در کادر مربوط به قیمت نوشته است. یعنی منتظر خریداری است که بتواند 11 میلیون و 764 هزار تومان برای هر متر بپردازد. عمر بنا این واحد به سال 99 برمی شود و به جز انباری، امکانات دیگری ندارد. در همان بومهن آپارتمان 65 متری را با قیمت یک میلیارد و 47 میلیون برای فروش گذاشتند. اینطوری قیمت پیبشنهادی فروشنده در ازای هر متر 16 میلیون و 107 هزار تومان است. در شهرستان فیروزکوه آپارتمان 73 متری را با همین قیمت بین تازه ترین فایل های فروش مسکن پیدا می کنیم. به این ترتیب قیمت هر متر از این خانه معادل 13 میلیون و 698 هزار تومان به حساب می آید. این خانه سال 98 ساخته شده و پارکینگ دارد، اما قرار گرفتن واحد در طبقه سوم و نداشتن آسانسور عیب بزرگی است و به نداشتن انباری هم باید اشاره کنیم.

قیمت آپارتمان 55 متری به وسیله فروشنده ای در شهرقدس یک میلیارد و 20 میلیون تومان اعلام شده و باید قیمت پیشنهادی فروشنده برای هر متر را 18 میلیون و 545 هزار تومان حساب کنیم. طبق اطلاعاتی که در آگهی وجود دارد، عمر بنا واحد به سال 88 برمی شود و انباری تنها آپشن آن است. وگرنه در ساختمان خبری از آسانسور نیست و واحد هم طبقه سوم قرار گرفته است. عبدل آباد یکی از محله های جنوبی تهران است و در منطقه 19 واقع شده است. مالک خانه 65 متری در این محدوده مدعی شده در ازای یک میلیارد و 50 میلیون یعنی معادل یک دستگاه پژو 207 اتوماتیک حاضر به فروش است. از این لحاظ رقم پیشنهادی فروشنده برای هر متر 16 میلیون و 153 هزار تومان است که این عدد از میانگین قیمت خانه های تهران در زمستان پارسال تقریبا 38 میلیون کمتر است. البته همانطور که از عکس های آگهی پیداست، با واحد تروتمیزی طرف نیستیم و به جز اینکه پنج سال از عمر بنا آن می گذرد، واحد بدون انباری، پارکینگ و آسانسور فروخته می شود.

رباط کریم یکی دیگر از شهر های اطراف تهران است و آنجا یک آپارتمان 50 متری را یک میلیارد و 50 میلیون آگهی نموده اند. یعنی خریدار این خانه باید بتواند بابت هر متر دقیقا 21 میلیون تومان جور کند. واحدی 13 سال از عمر بنا آن می گذرد و هیچ امکاناتی ندارد.

موقعیت

متراژ

عمربنا

مهمترین امکانات

قیمت

پاکدشت

54 متر

11 سال

انباری

یک میلیارد تومان

شهریار

75 متر

پنج سال

-

یک میلیارد تومان

بومهن

85 متر

سه سال

انباری

یک میلیارد تومان

فیروزکوه

73 متر

چهار سال

پارکینگ و انباری

یک میلیارد تومان

قدس

55 متر

13 سال

انباری

یک میلیارد و 20 تومان

عبدل آباد

65 متر

پنج سال

-

یک میلیارد و 50 میلیون

رباط کریم

50 متر

13 سال

-

یک میلیارد و 50 میلیون

بومهن

65 متر

یک سال

انباری

یک میلیارد و 47 میلیون

منبع: فرارو
انتشار: 25 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1402 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 2230

به "آپارتمان های یک میلیاردی در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آپارتمان های یک میلیاردی در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید