ادامه واگرایی واشنگتن و بروکسل؛ اتحادیه اروپا مستقل از آمریکا سلاح می سازد

به گزارش مرجع مقالات، وزرای دفاع عضو اتحادیه اروپا در اقدامی برای افزایش قدرت نظامی بیشتر و مستقل شدن از آمریکا با اجرای پروژه های مختلف دفاعی جدید موافقت کردند.

ادامه واگرایی واشنگتن و بروکسل؛ اتحادیه اروپا مستقل از آمریکا سلاح می سازد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کشورهای عضو اتحادیه اروپا در اقدامی برای افزایش قدرت نظامی بیشتر و مستقل شدن از آمریکا، سه شنبه با اجرای 13 پروژه دفاعی جدید موافقت کردند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، طبق توافق وزرای دفاع اتحادیه اروپا در بروکسل، پایتخت بلژیک، کار بر ساخت یک کشتی جدید گشتزنی، یک سلاح جنگ الکترونیک و فناوری ردیابی موشک های بالستیک شروع خواهد شد.

این تصمیم که حاصل ماه ها مذاکره میان کشورهای عضو است، چند روز پس از آن اتخاذ می گردد که امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه گفت پیمان دفاعی ناتو به رهبری آمریکا در حال فروپاشی است. ماکرون در مصاحبه با نشریه انگلیسی اکونومیست، با اشاره به این که اکنون در حال گذران مرگ مغزی ناتو هستیم گفت، آمریکا در حال پشت کردن به ماست و این موضوع را می توان در خروج ناگهانی نیروهای آمریکایی از شمال شرق سوریه بدون مشورت با متحدان ناتو مشاهده کرد. (جزئیات بیشتر)

به نوشته رویترز، در پی امضای پیمان فرانسه، آلمان و 23 دولت دیگر اتحادیه اروپا در اواخر سال 2017 برای تامین بودجه ، توسعه و استقرار نیروهای مسلح، اکنون 47 پروژه مشترک دفاعی اتحادیه اروپا در دست اقدام است.

این در حالی است که فلورانس پارلی وزیر دفاع فرانسه روز دوشنبه در مصاحبه با ایستگاه رادیویی اینتر با اشاره به 20 نوع جنگنده مختلف در اتحادیه اروپا در مقایسه با 6 مدل جنگنده در آمریکا، گفت: ما به اندازه کافی در امور دفاعی سرمایه گذاری نمی کنیم و آن سرمایه گذاری نیز به اندازه کافی کارآمد نیست.

به نوشته رویترز، فرانسه میخواهد در برنامه های رهگیری موشک های بالستیک در فضا، توسعه یک سلاح جنگ الکترونیک و نیز ساخت یک جنگنده برای غلبه بر پدافند هوایی دشمن با اسپانیا و سوئد همکاری کند. ایتالیا نیز با یاری فرانسه قصد فراوری یک کشتی گشتزنی را دارد. فرانسه، پرتغال، اسپانیا و سوئد همچنین قصد دارند سامانه جدید ضد زیردریایی برای محافظت از خطوط دریایی و ارتباطات را ارائه دهند.

انتهای پیغام/ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 456

به "ادامه واگرایی واشنگتن و بروکسل؛ اتحادیه اروپا مستقل از آمریکا سلاح می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه واگرایی واشنگتن و بروکسل؛ اتحادیه اروپا مستقل از آمریکا سلاح می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید