افزایش سهم ترانزیت و تخلیه بارگیری بنادر کشور

به گزارش مرجع مقالات، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد که در امسال سهم ترانزیت و تخلیه و بارگیری بنادر کشور نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

افزایش سهم ترانزیت و تخلیه بارگیری بنادر کشور

محمد راستاد - معاون وزیر راه و شهرسازی - در گفت وگو با مرجع مقالات، اظهار کرد: بخش مهمی از ترانزیت کشور ترانزیت به وسیله بنادر جنوبی و بنادر شمالی کشور است. به ویژه از جنوب به شمال که رونق بیشتری دارد.

وی اضافه نمود: یکی از مزیت های مهمی که در بنادر داریم ظرفیت قابل توجه 240 میلیون تنی بنادر است. علی الخصوص اینکه عمده بنادر مهم ایران که به سایر شقوق حمل و نقل نیز اتصال مناسبی دارند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: به عنوان مثال می توان به بندر امام خمینی (ره)، بندر شهید رجایی و بندر امیرآباد در شمال اشاره نمود که دسترسی ریلی دارند و در حوزه توسعه ترانزیت بسیار اثر گذار هستند و بندری مانند بندر چابهار که بر اساس طرح توسعه نوشته شده برای آن، می تواند یکی از حلقه های اتصال خیلی مهم برای کشورهای همسایه در حوزه اقیانوس هند، کشورهای CIS، افغانستان و... باشد.

راستاد اظهار داشت: میزان ترانزیت غیر نفتی ما از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از یک میلیون و 712 هزار و 117 تن بوده که به وسیله بنادر تجاری کشور اجرا شده و در همین بازه زمانی تخلیه و بارگیری کل بنادر نیز 66 میلیون و 531 هزار و 824 تن بوده است.

به گفته وی، میزان تخلیه و بارگیری بنادر در ماه های گذشته 4.1 درصد رشد داشته است. تخلیه و بارگیری غیرنفتی کشور که بالغ بر 47 میلیون تن بوده و با بیش از 8.8 درصد رشد روبرو شده است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهارکرد: واردات غیر نفتی با 14.9 میلیون تن حدود 23.5 درصد رشد داشته و صادرات غیر نفتی نیز 24.6 میلیون تن بوده و 5.3 درصد افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 354

به "افزایش سهم ترانزیت و تخلیه بارگیری بنادر کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سهم ترانزیت و تخلیه بارگیری بنادر کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید