بازار پر رونق خرید و فروش موی طبیعی در روز های کرونایی!

به گزارش مرجع مقالات، با وجود شرایط قرمز و هشدار کرونایی در کشور برخی افراد بدون ترس از کرونا اقدام به خرید و فروش موی طبیعی می کنند.

بازار پر رونق خرید و فروش موی طبیعی در روز های کرونایی!

به گزارش باشگاه خبرنگاران، موضوع خرید و فروش موی طبیعی چند سالی است که در میان برخی از مردم به ویژه خانم ها باب شده است تا جایی که فروش مو برای برخی منبع درآمدی محسوب می شود.

موی رنگ نشده و سالمی که موخوره و بیماری های این چنینی نداشته باشد، بهتر به فروش می رسد و بسته به اندازه طول و حجم مو قیمت گذاری صورت می گیرد و دست آخر هم مو های بریده شده در این روز های کرونایی، بر سر مشتریانی که به هر دلیل از موی خود راضی نیستند، جا خوش می کنند.

در حال حاضر هر رشته موی طبیعی با نرخ های متفاوتی عرضه می شود و قیمت مشخص برای این کالا وجود ندارد و بسته به نظر فروشنده و خریدار در بین افراد مورد معامله قرار می گیرد.

زلف دخترک های کوچک، زیر تیغ مشتریان موی طبیعی

اغلب فروشندگان موی طبیعی زنان و دختران جوانی هستند که رشد خوبی در مو های خود دارند و به طور نسبی در مدت 5 سال طول موی آن ها به 50 سانتی متر می رسد، آن ها در فضای مجازی آگهی می دهند یا به مغازه دارانی که در تجارت موی طبیعی فعالیت دارند، مراجعه می کنند.

در برخی از موارد نیز مادران موی دختر بچه های کودک و کم سن و سال خود را به دست قیچی خریداران موی طبیعی می سپارند تا پولی هر چند اندک و کم به دست بیاورند، این مادران، چون فکر می کنند موی بچه ها در سن کم رشد بهتری دارد اقدام به انجام این کار می کنند.

هم اکنون بیماری کرونا تمام اقشار جامعه را تحت تاثیر خود قرار داده است و بسیاری از مشاغل دچار آسیب شده و حتی برخی مشاغل مشتریانشان را هم به دلیل شیوع بیماری از دست داده اند.

آرایشگران به دلیل شیوع بیماری کرونا دچار مشکلاتی شده اند، اما در این میان فروشندگان و خریداران موی طبیعی خیلی بی پروا و بدون هیچ ترس و واهمه ای از ابتلا به بیماری به کار خود ادامه می دهند.

گشت و گذاری کوتاه و ساده در برخی از صفحات مجازی از بازار داغ خرید و فروش موی طبیعی حکایت دارد و به نظر می رسد کسی بر متوقف کردن چنین اقداماتی در شرایط قرمز کرونا در پایتخت نظارتی ندارد و نبود نظارت، کار را برای تاجران این کالای زینتی که به طور مستقیم با بهداشت فردی و عمومی سر و کار دارد، آسان کرده است.

وقتی تب زیبایی جان مشتریان را تهدید می کنند

به گفته پزشکان و متخصصان بیماری کرونا از طریق موی فرد ناقل بیماری قابل انتقال است، وقتی دست به ویروس کرونا آلوده باشد یا مو ها در معرض سرفه و عطسه افراد ناقل بیماری قرار بگیرد، احتمال انتقال ویروس بیشتر می شود.

بیشترین مشتریان مو های طبیعی زنان هستند و مردان اغلب اقدام به کاشت مو می کنند، این در حالی است که باید تا بهبود شرایط از چنین اقداماتی پرهیز کرد تا سلامت خود و دیگران را با خطر روبرو نساخت.

توافق برای ابتلا به کرونا به قیمت 3 میلیون تومان!

مرجان دختر 25 ساله ای است که مو های 60 سانتی متری خود را کوتاه کرده و برای فروش آن ها در فضای مجازی به صورت اینترنتی آگهی کرده است.

این دختر جوان که قیمت مشخصی برای مو های خود اعلام نکرده و تنها به درج واژه توافقی بسنده کرده است در این باره گفت: حداقل قیمتی که برای موهایم در نظر گرفته ام، 2 میلیون و پانصد هزار تومان است.

او معتقد است اگر بخواهد مو های بلند قیچی شده خود را به مغازه داران بفروشد، کمتر از 2 میلیون به او می دهند البته به مشتریانشان مبالغی بالای 3 میلیون تومان را در ازای خرید همان مو ها اعلام می کنند.

این دومین باری است که مرجان اقدام به فروش مو های خود می کند و بعید می داند برای بار سوم بتواند موهایش را تا این اندازه برساند.

این دختر جوان درباره خرید و فروش مو در روز های کرونایی گفت: من فروشنده موی خود هستم و تمام نکات بهداشتی شخصی را از ابتدای پیدایش این بیماری در کشور رعایت کرده ام و این دیگر به مشتری ها بستگی دارد که بخواهند در این شرایط مو های مرا بخرند یا از ترس کرونا از این کار صرف نظر کنند.

گرمای هوا مرا به فروش موی دختر 12 ساله ام وادار کرد

در برخی از موارد پای بچه ها و نوجوانان معصوم ناخواسته به معاملاتی باز می شود که سلامتی آن ها را نیز مورد تهدید قرار می دهد.

مریم زن 37 ساله ای است که تصویر مو های بلند و مشکی دختر 12 ساله خود را که طول آن ها به 70 سانتی متر می رسد در قالب یک آگهی در یکی از برنامه های خرید و فروش اینترنتی منتشر کرده است.

مادر این کودک 12 ساله گفت: هوا به شدت گرم است و نگهداری و مراقبت از مو هایی به این بلندی برای دختر من که تنها 12 سال دارد، سخت است و به پیشنهاد یکی از دوستان آرایشگر مو های او را کوتاه کرده و برای فروش آن در اینترنت آگهی دادم.

خریداران و فروشندگان موی طبیعی در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار دارند و در این رو های کرونایی نمی شود به ظاهر فرد فروشنده اکتفا کرد و بهتر است تا رسیدن به شرایط سفید و اعلام مسئولان حوزه بهداشت و درمان تذکرات بهداشتی را جدی بگیریم.

به گفته یکی از پزشکان و محققان روسی، ویروس کرونا روی موی انسان نیز تا مدت 2 الی 3 روز ماندگاری دارد و به همین دلیل باید در مراقبت از مو ها نکات بهداشتی را رعایت کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1159

به "بازار پر رونق خرید و فروش موی طبیعی در روز های کرونایی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار پر رونق خرید و فروش موی طبیعی در روز های کرونایی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید