برچیدن بساط بازیافتی های غیر مجاز

به گزارش مرجع مقالات، مراکز تفکیک غیرمجاز زباله در ناحیه یک منطقه 15 که مدت ها بود برای شهروندان مزاحمت ایجاد می کردند، برای کنترل کرونا پلمب شدند.

برچیدن بساط بازیافتی های غیر مجاز

خبرنگاران- سارا جعفرزاده: ناحیه یک منطقه 15 دارای 6 محله است که از گذشته تا به امروز 91 گاراژ و مرکز تفکیک زباله در این محله ها فعالیت می کردند.

مهدی استرابی شهردار ناحیه یک در این باره می گوید: جلوگیری از فعالیت واحدهای غیر مجاز تفکیک زباله با هدف رفع آلودگی های زیست محیطی و رضایتمندی شهروندان انجام شد. با توجه به اینکه مراکز غیر مجاز تفکیک زباله یکی از مراکزی است که به دلیل عدم رعایت بهداشت امکان انتقال ویروس کرونا وجود دارد، بیشتر مصمم به اجرای طرح پلمب این اصناف شدیم.

استرابی ادامه داد: متاسفانه در گذشته این مشاغل بعد از اعمال بند 20 ماده 55 اداره ساماندهی صنایع و مشاغل، فک پلمب می کردند در نتیجه این قانون بازدارندگی کافی را نداشت و مجدد شاهد فعالیت این مراکز غیر مجاز بودیم. به همین دلیل کارگروه ساماندهی مشاغل تشکیل و محورهای استقرار این مراکز معین شد و در نتیجه با مکاتبات انجام شده با قوه قضاییه و مساعدت های معاون دادستان تهران رای جمع آوری این مشاغل صادر شد و با همکاری نیروی انتظامی و دیگر ارگان های اجرایی اعمال قانون انجام و در نهایت از ادامه فعالیت این مراکز با انجام پلمب جلوگیری شد.

شهردار ناحیه یک منطقه 15 از شهروندان خواست در صورت مشاهده فعالیت واحدهای غیر مجاز تفکیک پسماند با سامانه 137 تماس بگیرند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 846

به "برچیدن بساط بازیافتی های غیر مجاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برچیدن بساط بازیافتی های غیر مجاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید