برترین راه پیشگیری از ابتلا به کرونا دلتا

به گزارش مرجع مقالات، نمناک/ باید حتما مراقب باشید که به کرونا ویروس مبتلا نشوید حتی زمانی که واکسینه شده اید. تحقیقات اخیر نشان داده که واکسیناسیون به خودی خود نمی تواند مانع ابتلا به واریانت های کرونا گردد و به همین علت در نتیجه پاندمی دلتا، این واریانت سریع کووید ، مقدار موارد ابتلا به بیماری، تعداد موارد بستری و مرگ و میر بالا رفته است.

برترین راه پیشگیری از ابتلا به کرونا دلتا

در واقع درحالیکه واکسیناسیون تنها راه حفاظت در برابر ابتلا به این ویروس و دیگر واریانت های آن است، با این حال گزارشات زیادی از موارد ابتلا نشان می دهد که تاثیر واکسیناسیون به طور100 درصد نمی باشد و هم تحقیقات اخیرا نشان داده که واکسیناسیون به تنهایی نمی تواند عامل حفاظت فرد در برابر ابتلا به دلتا و دیگر واریانت ها باشد.

برای جلوگیری از کرونا، هم واکسن و هم پروتکل ها

محققان دریافتند که اگر چه سرعت انجام واکسیناسیون افراد به مراتب در کاهش اندازه ابتلائات و تغییر و جهش این ویروس موثر است، اما با نادیده انگاشتن پروتوکل های بهداشتی این موضوع امکان پذیر نیست. چنانچه در بخش های قبلی بهداشت و سلامت نمناک هم اشاره شد، در واقع با انجام واکسیناسیون و درعین حال عدم رعایت اصول و پروتوکل های بهداشتی، واریانت های ویروس نسبت به واکسن مقاوم تر می شوند.

بنابر مطالعات اجرا شده، مداخلات غیر دارویی همانند فرهنگ استفاده از دو ماسک، شستشوی دست ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی باید برای مردم کاملا جا بیفتد. حتی افرادی که واکسینه شده اند هم باید نسبت به رعایت این موارد مقید باشند تا به واریانت دلتا و یا دیگر واریانت های بعدی دچار نشوند.

زمانی که بیشتر افراد واکسینه شوند، اندازه مقاومت افراد در برابر واکسیناسیون به مراتب بیشتر از موارد واکسیناسیون اولیه خواهد بود. در عین حال چنانچه همزمان افراد پروتوکل های بهداشتی را هم رعایت نمایند، از اندازه احتمال جهش و مقاومت ویروس کووید در برابر واکسن کاسته خواهد شد.

کرونا دلتا بسیار خطرناک تر است

مطالعات نشان می دهد اندازه ابتلا به واریانت دلتا در حدود 60 درصد بیش از واریانت آلفا بوده است. واریانت دلتا به شدت و به سرعت قابل انتقال است.

بعلاوه این ویروس به شدت به سلول های ریوی می چسبد و نسبت به آنتی بادی های مونوکونال مقاومت نشان می دهد بنابراین واریانت دلتا کرونا نسبت به دیگرواریانت ها خطر جدی تری برای افراد داشته و درعین حال اندازه موارد ابتلا ، بستری و مرگ و میر در خصوص این واریانت بیشتر گزارش شده است.

از علائم رایج ویروس دلتا حالت استفراغ، کاهش اندازه اشتها و هم علائم معمول اولیه چون حالت تب، خستگی، سرفه و آبریزش بینی می باشد.

برای آنکه کرونا دلتا نگیریم ...

برترین راه برای آنکه کرونا دلتا نگیریم پیشگیری است، پیشگیری که در رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی که هزاران بار تمامی آنها را شنیده اید، خلاصه میگردد. پس قرار نیست راه چاره جدیدی برای آنکه کرونا نگیرید به شما پیشنهاد گردد بلکه برای مبتلا نشدن به هر نوع از ویروس کرونا فقط و فقط پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید و:

توصیه می گردد حتی الامکان در خانه بمانید مگر در واقع ضروری و با رعایت کامل پروتوکل های بهداشتی و به ویژه رعایت فاصله اجتماعی.

در اماکن شلوغ و پرجمعیت حضور نداشته باشید و از دست زدن به سطوح جدا خودداری کنید.

در خصوص بچه ها حتما مراقب باشید تا از محیط خانه خارج نشوند و فعالیت های تفریحی و سرگرم نماینده در محیط خانه برای آن ها در نظر بگیرید.

منبع: همگردی
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1734

به "برترین راه پیشگیری از ابتلا به کرونا دلتا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین راه پیشگیری از ابتلا به کرونا دلتا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید