بوفه های مدارس، مواد خوراکی را از مراکز معتبر تامین نمایند

به گزارش مرجع مقالات، مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: با توجه به بخشنامه ابلاغی به تمامی مدارس، عرضه مواد خوراکی مجاز در بوفه های مدارس باید از مراکز معتبر تامین گردد.

بوفه های مدارس، مواد خوراکی را از مراکز معتبر تامین نمایند

به گزارش مرجع مقالات به نقل از ایرنا، اسفندیار رستم زاد یکشنبه بیست وچهارم آذر با اشاره به وجود قرص در بعضی کیک ها گفت: برای حفظ سلامت دانش آموزان بخشنامه فوری به تمامی مدارس ابلاغ شده که مواد خوراکی که در مدارس توزیع می گردد از اماکن معتبر و همراه با مهر و فاکتور فروشنده تهیه نمایند.

وی اضافه کرد: همچنین به مدیران و مربیان بهداشت نیز تاکید شده است نظارت لازم در این خصوص را داشته و هرگونه مورد مشکوک را به این سازمان اطلاع دهند.

به گفته مدیر کل آموزش و پرورش ایلام، به تمامی مدارس استان ابلاغ شده که اطلاع رسانی و آگاهی لازم را به دانش آموزان داشته و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک آنرا به اولیا مدرسه یا خانواده ها اطلاع بدهند.

رستم زاد با تاکید بر اینکه اولیا مدارس در صورت مشاهده کیک های آلوده آنرا به حراست این اداره کل اطلاع دهند، اضافه کرد: تا به امروز هیچ گونه موردی از این کیک ها در مدارس استان ایلام گزارش نشده است.

در روزهای پایانی هفته گذشته، تصاویری از وجود قرص و کپسول در کیک های خوراکی فراوری بعضی کارخانجات ایرانی در استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان در فضای مجازی منتشر شد که آنالیز های انجام شده توسط نهادهای مسوول، واقعی بودن این گزارش ها را تایید کرد.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت در واکنش به این موضوع با تاکید بر اینکه گزارشات واصله به وزارت بهداشت مبنی بر وجود قرص و کپسول در کیک های خوراکی به هیچ عنوان به خط فراوری این محصولات مربوط نیست، گفت: طبق آنالیز های انجام شده از گزارشات مردمی در دو استان سیستان بلوچستان و هرمزگان، تعیین شد این قرص ها پس از فراوری و در مرحله عرضه داخل کیک ها گذاشته شده است.

کیانوش جهانپور با بیان اینکه هرگونه جاسازی قرص در این کیک ها پس از فرایند فراوری رخ داده است، اظهار کرد: طبق گزارش هایی که به دست ما رسیده است و آنالیز هایی که از شرکت های صنایع غذایی در این استان ها داشته ایم، این قرص ها به هیچ عنوان در طی فرآیند فراوری درون کیک ها گذاشته نشده است.

به گفته مسئولان وزارت بهداشت تا به امروز هیچ سندی که تأیید کند این کیک ها در اندازه وسیع و گسترده فراوری یا توزیع شده اند وجود نداشته و بیشتر به نظر می رسد برنامه ای برای حاشیه سازی صنعت غذایی کشورمان و بازارهای صادراتی آن است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 601

به "بوفه های مدارس، مواد خوراکی را از مراکز معتبر تامین نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوفه های مدارس، مواد خوراکی را از مراکز معتبر تامین نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید