تجهیز چراغ های راهنمایی و رانندگی به سیستم هشدار دهنده عبور نابینایان

به گزارش مرجع مقالات، عین القضات از تجهیز چراغ های تقاطع پایتخت به سیستم هشدار دهنده عبور نابینایان خبر داد.

تجهیز چراغ های راهنمایی و رانندگی به سیستم هشدار دهنده عبور نابینایان

علی اصغر عین القضات مشاور شهردار تهران در امور توان یابان در گفت وگو با خبرنگار ، در تشریح آخرین شرایط مناسب سازی معابر پایتخت برای معلولان گفت: ما در سال 99 با افزایش نزدیک به 10 برابری بودجه مناسب سازی معابر و مکان ها برای توان یابان شاهد اتفاقات خوبی هستیم.

مشاور شهردار تهران در امور توان یابان اضافه نمود: اعتبار ستاد مناسب سازی معابر پایتخت در سال95، 98میلیارد تومان بود که این بودجه با حمایت شورای شهر تهران به 975میلیارد تومان رسید.

عین القضات ادامه داد: ما در طرح جامع سال 99 به گونه ای برنامه ریزی کردیم تا بتوانیم نزدیک به 500کیلومتر از معابر پایتخت را مناسب سازی کنیم که این متراژ، قابل توجه است.

او در تشریح دیگر برنامه های ستاد مناسب سازی معابر پایتخت در سال 99 گفت: ما در مدیریت شهری یک بوستان، یک سرای محله و یک ساختمان اداری دیگر را مناسب سازی می کنیم که می توان گفت تعداد بوستان های مناسب سازی شده در سال 99به 44 بوستان می رسد.

مشاور شهردار تهران در امور توان یابان تاکید کرد: یکی دیگر از برنامه های شهرداری تهران نصب سیستم هشدار دهنده چراغ راهنمایی برای نابینایان است.

عین القضات شرح داد: سیستم اعلان صوتی به گونه ای است که در تقاطع های مهم با صدای بوق ممتد به عابر پیاده نابینا آگاهی می دهد که چراغ راهنمایی قرمز است و صدای بوق غیر ممتد نیز نشان دهنده چراغ سبز است.

او در پاسخ به این سوال که هزینه هر دستگاه اعلان کننده چراغ راهنمایی چه مبلغی است گفت: با توجه به تحریم های موجود نمی توان گفت هزینه تمام شده هر دستگاه چقدر است.

مشاور شهردار تهران در امور توان یابان اظهار داشت: تمام تقاطع های اصلی پایتخت در سال 99 به این دستگاه تجهیز می شوند و معاونت حمل و نقل و ترافیک نیز به شکل پیمانکاری کار نصب آن را به عهده می گیرد.

اقدام سلیقه ای شهرداری برخی از مناطق در حذف راستا ویژه نابینایان از پیاده راه

آخرین جزئیات از حادثه آتش سوزی در محدوده دریاچه چیتگر

لزوم ایجاد ایستگاه های ثابت آتش نشانی در جنگل های ملی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1045

به "تجهیز چراغ های راهنمایی و رانندگی به سیستم هشدار دهنده عبور نابینایان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیز چراغ های راهنمایی و رانندگی به سیستم هشدار دهنده عبور نابینایان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید