تسهیل تولید و تجارت و افزایش توانمندی نظارتی

به گزارش مرجع مقالات، خبرگزاری خبرنگاران-وزیراقتصاد گفت: تسهیل تولید و تجارت و افزایش توانمندی نظارتی، توأمان دستور کار قطعی و ثابت وزارت اقتصاد است.

تسهیل تولید و تجارت و افزایش توانمندی نظارتی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، سید احسان خاندوزی در مراسم افتتاحیه همزمان سایت های ایکس-ری در گمرکات دوغارون، بازرگان، بیله سوار و نوردوز ضمن تبریک ایام شعبانیه اظهار کرد: تسهیل تولید و تجارت باید همزمان با رعایت برخی ملاحظات و نکات نظارتی باشد.

وی ادامه داد: موضوعات نظارتی از مباحث مهم در اداره اقتصاد است به نحوی که تسهیل تولید و تجارت، موجب از دست رفتن توانمندی نظارتی کشور نشود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به افتتاح همزمان سایت هایی ایکس-ری در 4 گمرک مطرح نمود: امیدوارم بتوانیم با بهره گیری از امکانات این سایت ها، توأمان هدف تسهیل تولید و تجارت و دقت در نظارت را پیش ببریم.

خاندوزی اضافه کرد: به طوری که در زمان کمتری و با توانمندی نظارتی بیشتر، شاهد تعداد ورود و خروج های بسیار بیشتری در گمرکات باشیم؛ بطوری که همزمان بودن این دو هدف برای ما مهم است.

وی اضافه کرد: برای تسهیل تولید و تجارت، باید خطای نظارتی کاهش پیدا کند یا بالعکس، تجارت ما با کندی روبه رو شود؛ در این رابطه چه بهتر اینکه این تحقق همزمان با سیستم های تولیدی کارآفرینان و جوانان خودمان رقم بخورد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی شرح داد: امروز شاهد تولید داخلی دستگاه های ایکس ری خودرویی هستیم و امیدواریم این تولیدات بیشتر و بهتر انجام شود و حتی تأمین کشور های منطقه از طریق شرکت های داخلی ما صورت گیرد.

خاندوزی تاکید کرد: امیدورام با اتصال برخط این دستگاه ها، امکان تبادل داده و چک کردن اطلاعات همزمان در گمرکات مختلف کشور فراهم شود چرا که این موضوع می تواند ابزاری برای صحت سنجی در صادرات و واردات ما باشد.

وی اضافه کرد: سیاست وزارت امور اقتصادی و دارایی بر حمایت از شرکت های دانش بنیان و تولید کننده این نوع دستگاه ها است؛ همچنین امیدوارم در سال 1401 قرارداد هایی که از قبل بسته شده هر چه سریعتر به چرخه بهره برداری در گمرکات کشور برسد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 5 خرداد 1401 بروزرسانی: 5 خرداد 1401 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 2032

به "تسهیل تولید و تجارت و افزایش توانمندی نظارتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیل تولید و تجارت و افزایش توانمندی نظارتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید