تهدید دوباره استقلالی ها؛ بازی های پرسپولیس لغو گردد، بازی نمی کنیم!

به گزارش مرجع مقالات، سازمان لیگ روز آدینه بیان کرد با توجه به برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا، جدال پرسپولیس و نساجی که قرار بود روز یک شنبه هفته جاری در قائمشهر برگزار گردد، لغو شده و در زمان دیگری برگزار خواهد شد. این خبر بازتاب وسیعی در جامعه فوتبال پیدا و استقلالی ها را نیز فوق العاده حساس نموده است به طوری که هم قبل از آغاز تمرین آدینه و هم در خاتمه کار، به شدت از شرایط ایجاد شده ناراحت بودند.

تهدید دوباره استقلالی ها؛ بازی های پرسپولیس لغو گردد، بازی نمی کنیم!

برنامه فشرده

استقلالی ها معتقدند برنامه ریزی فشرده برای انجام ملاقات های پرسپولیس و برگزاری بازی های معوقه این تیم هیچ ارتباطی به آن ها ندارد و تحت هیچ شرایطی نباید به خاطر برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا مزایای ویژه ای برای شاگردان یحیی گل محمدی در نظر گرفت که باعث تضییع حق سایر مدعیان قهرمانی می گردد.

مربیان استقلال اعتقاد داشتند اگر قرار است بازی این تیم با نساجی لغو گردد (که همین اتفاق هم رخ داد) و مسابقه آن ها با سپاهان نیز در هفته هفتم در تاریخ جدیدی برگزار گردد، قطعاً جدال پرسپولیس با ذوب آهن در هفته ششم نیز لغو خواهد شد و به این ترتیب سرخپوشان سه هفته از مابقی مسابقات عقب می مانند، ولی باید همه چیز قبل از جدال سنتی پایتخت عادلانه باشد بنابراین پرسپولیس پس از برگزاری فینال لیگ قهرمانان در روز 29 آذر باید در اولین فرصت به ایران آمده و مسابقات عقب مانده خود را به صورت کاملاً فشرده برگزار کند.

به زعم استقلالی ها، اینکه یحیی و شاگردان او در روز های آغازین زمستان هر چهار روز یک بار به میدان بروند، مشکل خود آنهاست و ارتباطی به استقلال ندارد، چون خود پرسپولیس می خواهد مسابقاتش قبل از فینال لیگ قهرمانان لغو گردد.

شرایط برابر

استقلالی ها عصر آدینه تأکید داشتند شرایط باید قبل از جدال با پرسپولیس به معنای واقعی کلمه برای هر دو تیم برابر باشد در غیر این صورت دلیلی برای برگزاری دربی پایتخت وجود ندارد. یکی از مسئولان باشگاه روز گذشته پیرامون همین مسئله گفت: قرار است ابتدا مدیران ارشد استقلال مصاحبه نموده یا بیانیه بدهند و به همین خاطر الان نمی خواهم با صراحت مصاحبه کنم، ولی قاطعانه می گویم منافع باشگاه استقلال چیزی نیست که به همین راحتی از کنار آن عبور کنیم. پرسپولیس حتماً باید قبل از بازی با استقلال به مصاف نساجی، ذوب آهن و سپاهان برود تا در شرایطی کاملاً برابر مهیای دربی گردد.

جدا از بحث استراحت بیشتر، شرایط روانی ناشی از نتایج کسب شده در آن سه مسابقه و بازیکنانی که احتمالاً محروم خواهند شد هم فوق العاده مهم است. اصلاً خنده دار است ما قبل از بازی با پرسپولیس، هفت بار به میدان برویم و نفرات محروم و مصدوم ما بر پایه این مسابقات تعیین شوند، ولی پرسپولیس با تعداد بازی های کمتر و به تبع آن، با نفرات بیشتر و تازه نفس تر به میدان بیاید. یک بار هفته گذشته تهدید کردیم اگر پرسپولیس قبل از ما با سپاهان بازی نکند، ما هم مقابل قرمز ها بازی نخواهیم کرد؛ حالا دوباره با صراحت می گوییم اگر همه چیز قبل از دربی عادلانه نباشد، وارد زمین نخواهیم شد.

لغو همه مسابقات

تعدادی از بازیکنان استقلال نیز روز آدینه پس از انتها تمرین معتقد بودند اگر فدراسیون واقعاً می خواهد نماینده کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا نتیجه خوبی بگیرد و در عین حال عدالت نیز به طور کامل رعایت گردد، بهتر است مسابقات را یکی، دو هفته به طور کامل تعطیل کند تا شرایط برای همه یکسان گردد. طرحی که البته به احتمال بسیار زیاد حالت اجرایی پیدا نخواهد کرد.

منبع:خبرورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1342

به "تهدید دوباره استقلالی ها؛ بازی های پرسپولیس لغو گردد، بازی نمی کنیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید دوباره استقلالی ها؛ بازی های پرسپولیس لغو گردد، بازی نمی کنیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید