حمایت جدی از صنایع تبدیلی و کشت گلخانه ای در بوانات

به گزارش مرجع مقالات، استاندار فارس گفت: شهرستان بوانات در معدن و باغداری جایگاه برجسته ای دارد و به همین منظور تقویت صنایع تبدیلی در شهرک صنعتی و کشت گلخانه ای با رویکرد ایجاد صنعت در کنار کشاورزی در این شهرستان مورد حمایت جدی قرار می گیرد.

حمایت جدی از صنایع تبدیلی و کشت گلخانه ای در بوانات

به گزارش خبرنگاران از شیراز، محمد هادی ایمانیه استاندار فارس در سفر به شهرستان بوانات با اشاره به اینکه یکی از اولویت های بسیار جدی دولت سیزدهم ایجاد اشتغال به وسیله تکمیل زنجیره های موادخام در بخش هایی مانند معدن و کشاورزی است، گفت: شهرستان بوانات در معدن و باغداری جایگاه برجسته ای دارد و به همین منظور تقویت صنایع تبدیلی در شهرک صنعتی و کشت گلخانه ای با رویکرد ایجاد صنعت در کنار کشاورزی در این شهرستان مورد حمایت جدی قرار می گیرد.

او با بیان اینکه جاده صفاشهر به بوانات پرتردد بوده و به مسیری ترانزیتی بین استان های فارس، یزد، هرمزگان و کرمان تبدیل شده است، اظهارداشت: دوبانده شدن این جاده تسریع خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان فارس ادامه داد: ساخت راه مزایجان به سرچهان با اختصاص اعتبارات بیشتر سال جاری و سال بعد تسریع خواهد شد.

او با بیان اینکه بخش عمده ای از مردم شهرستان بوانات در بخش های کشاورزی و دامداری مشغول به کار هستند، اضافه کرد: اقدامات خوبی در بحث آبخیزداری بوانات انجام شده و اعتبارات ویژه ای برای تکمیل شبکه آبخیزداری بوانات به منظور برطرف مشکل مردم اختصاص داده خواهد شد.

استاندار فارس گفت: معادن مس و سنگ شهرستان بوانات اشتغال خوبی را در شهرستان ایجاد نموده اند و باید در زمینه ارائه خدمات سلامت و رفاهی در این شهرستان فعال تر وارد عمل شوند.

ایمانیه با بیان این که در استان فارس همه ابعاد گردشگری زیارتی با وجود حرم سوم اهل بیت (ع)، گردشگری طبیعی، گردشگری سلامت و گردشگری تاریخی وجود دارد، توضیح داد: باید با تقویت معاونت هماهنگی امور زائران و حمایت وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شاهد رونق گردشگری در استان فارس باشیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 دی 1400 بروزرسانی: 30 دی 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1919

به "حمایت جدی از صنایع تبدیلی و کشت گلخانه ای در بوانات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت جدی از صنایع تبدیلی و کشت گلخانه ای در بوانات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید