داروهای جدید برای سرطان ساخته شد

به گزارش مرجع مقالات، انجمن شرکت های دارویی تحقیقاتی آلمان بیان نمود: 25 داروی جدید از جمله 10 دارو را برای مقابله با بیماری سرطان در سال 2019 ساخته شد.

داروهای جدید برای سرطان ساخته شد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از شینهوا، انجمن شرکت های دارویی تحقیقاتی vfa اعلام کرد: 25 داروی جدید از جمله 10 دارو را برای مقابله با بیماری سرطان در سال 2019 ساخته شد.

طبق روال سال های گذشته، تعداد بسیار زیادی از داروهای جدید علیه انواع مختلف سرطان معرفی شده است، قرار است داروهای جدید کاربرد بسیار پررنگی در درمان بیماری سرطان داشته باشند.

vfa متذکر شد، برای نخستین بار دارویی برای درمان هر نوع تومور با جهش ژن خاص، صرف نظر از اندام مبتلا، تأیید شده است.

هان استوتل، مدیرمسئول وفا گفت: درک بیمار های سرطانی تغییر کرده است؛ در درجه اول نقایص ژنتیکی است که کنترل و گسترش سرطان را کنترل می کند؛ از طرفی تأیید داروهایی که به جای ارگانها بر اساس جهش بوده اند به درمان بیشتر کمک خواهد کرد.

به گفته شرکت های دارویی تحقیقاتی آلمان، هفت مورد از ده داروی سرطانی معرفی شده در سال 2019، آزمایش ژنتیکی از بیمار قبل از شروع درمان را به منظور بررسی اینکه آیا داروی مبتنی بر جهش مناسب است، یا خیر را پشت سر گذاشته است.

مرکز اطلاعات ثبت سرطان سرطان آلمان (ZfKD) تخمین زد که در سال 2016 حدود 492 هزار مورد سرطان جدید در آلمان تشخیص داده شده است. از سال 2006 تا 2016 تعداد موارد سرطان در آلمان در بین مردان 2 درصد و در زنان حدود 5 مورد افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 610

به "داروهای جدید برای سرطان ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروهای جدید برای سرطان ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید