دبیر شورای نظارت بر سیما: حضور اسپانسرها آفت است اما چاره ای نیست

به گزارش مرجع مقالات، محمدحسین صوفی دبیر شورای نظارت بر صداوسیما در مصاحبه با خبرنگاران درباره روند نظارت روی برنامه های اسپانسرمحور تلویزیون که تبلیغات بی رویه اسپانسرها را در آنها شاهدیم، بیان نمود: روی همه این برنامه ها نظارت وجود دارد و حتی شورای نظارت بر صداوسیما نقاط ضعف و قوت این برنامه ها را نیز معین می نماید اما مشکل عمده سازمان صداوسیما کمبود اعتبار است.

دبیر شورای نظارت بر سیما: حضور اسپانسرها آفت است اما چاره ای نیست

وی با اشاره به کمبود اعتبارات اظهار کرد: نظر همه بر این است که اگر اعتبارات مکفی در اختیار سازمان صداوسیما قرار بگیرد، نیازی به اسپانسر و برنامه های مشارکتی نیست و بستگی به مجلس شورای اسلامی و دولت دارد که متناسب با نیازهای سازمان این اعتبارات را تامین نمایند.

دبیر شورای نظارت بر سازمان صداوسیما حضور فعلی اسپانسرها در سازمان را دچار اشکال دانست و گفت: کارشناسان و اصحاب فرهنگ و هنر و مدیران و مسئولان کشوری این را آفت می دانند که اعتبارات صداوسیما از طرق اسپانسرها تامین گردد اما در حال حاضر چاره ای نیست و اگر گشایشی در تامین اعتبار بوجود آید مسئولان سازمان هم علاقه مند هستند از حجم این اسپانسرها کم نمایند.

صوفی در پاسخ به وضع قوانینی برای محدود کردن اختیار اسپانسرها در تلویزیون عنوان نمود: تدوین قوانین در اختیار صداوسیماست و شورای نظارت بر اجرای این قوانین نظارت می نماید. آیین نامه هایی هم از طرف مجلس، شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجمع تشخیص مصلحت نظام و دیگر نهادها وجود دارد که همه توسط شورای نظارت رصد و نظارت می گردد.

وی با اشاره به حضور و دخالت بیش از حد اسپانسرها در برنامه سازی توضیح داد: این یک نقص است که به جای توجه به کیفیت برنامه ها به خواسته اسپانسرها اهمیت داده می گردد و قرار است نظارت ها در این حوزه بیشتر گردد تا هم مسائل کمبود اعتبار تامین شده و هم اهداف فرهنگی، هنری و رسانه ای تلویزیون محقق گردد.

صوفی در انتها توضیح داد: شورای نظارت بر صداوسیما به صورت مستمر جلسات خود را برگزار می نماید و بر برنامه های صداوسیما نظارت دارد و همه هدف و نیت این شورا این است که صداوسیما سریع تر و دقیق تر به اهدافش برسد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 اسفند 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 41

به "دبیر شورای نظارت بر سیما: حضور اسپانسرها آفت است اما چاره ای نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیر شورای نظارت بر سیما: حضور اسپانسرها آفت است اما چاره ای نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید