دختر 19 ساله رکورد پرش ارتفاع دنیا را شکست

به گزارش مرجع مقالات، تهران (پانا) - یاروسلاوا موهاچیک پیروز شد بلندترین پرش در ماده پرش ارتفاع داخل سالن زنان را پس از نه سال به نام خود ثبت کند و تینا سوتج نیز حد نصاب مسابقات داخل سالن تور قاره ای استراوا (گالا)را جا به جا کرد.

دختر 19 ساله رکورد پرش ارتفاع دنیا را شکست

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوومیدانی، در پی برگزاری رقابت های دو و میدانی در کشورهای مختلف، یاروسلاوا موهاچیک پرنده نوزده ساله اوکراینی و دارنده مدال نقره دنیا، در تور داخل سالن کشوراسلواکی با پرش 2.06 متری خود نه تنها بهترین نتیجه سال را به ثبت رساند بلکه پیروز شد بلندترین پرش در قسمت زنان طی نُه سال گذشته را به نام خود ثبت کند.

آخرین پرش بلند داخل سالن در قسمت زنان به سال 2006 بر می شود که توسط کاجسا برکویست با 2.08 متر به ثبت رسید و به عنوان رکورد دنیای داخل سالن پرش با نیزه زنان شناخته شد.

در دیگر مسابقات و در تور داخل سالن استراوا در کشور چک، تینا سوتج، رکورددار پرش با نیزه زنان اسلوونی با پرش 4.70 متری، رکورد این مسابقات را شکست و در صندلی نخست نهاده شد.

پس از وی رومانا مالاکووا و آمالی سوابیکووا پرندگان کشور جمهوری چک با 4.43 و 4.35 متر به ترتیب در صندلیهای دوم و سوم نهاده شدند.

در مسابقات تور داخل سالن سطح نقره ای ایستف برلین در آلمان نیز دو نتیجه برتر سال در قسمت زنان به ثبت رسید.

کریستینا کلمونس، دارنده مدال نقره 60 متر با مانع دنیا در سال 2018، با زمان 7.83 ثانیه بهترین نتیجه سال این ماده را از آن خود کرد. پس از وی نایدن ویسر هلندی و نورولوتا نظیری از فنلاند با 7.90 و 7.91 ثانیه به ترتیب نایب قهرمان و سوم شدند. ملایکه میهامبو نیز در ماده پرش طول با اضافه کردن 2 سانتی متر به پرش مونا نیکولس که 13 روز پیش به عنوان بهترین نتیجه سال این ماده در داخل سالن به ثبت رسید، با رکورد 6.77 متر ضمن دستیابی به عنوان قهرمانی عنوان بهترین نتیجه سال را از نیکولس ربود و از آن خود کرد.

پس از وی مارینا بک رومانچوک اوکراینی در رقابتی نزدیک با میهامبو در نهایت با 6.64 متر نایب قهرمان شد و تالیا بروکس آمریکایی با 6.49 متر در صندلی سوم رقابت ها ایستاد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1464

به "دختر 19 ساله رکورد پرش ارتفاع دنیا را شکست" امتیاز دهید

1 کاربر به "دختر 19 ساله رکورد پرش ارتفاع دنیا را شکست" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دختر 19 ساله رکورد پرش ارتفاع دنیا را شکست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید