زائرسراها و خانه معلم ها معضلی برای گردشگری شهرهای زیارتی است

به گزارش مرجع مقالات، معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فعالیت خانه معلم ها و زائرسراها را معضلی برای گردشگری شهرهای زیارتی برشمرد و گفت: اینکه بخش های دیگر ولو با اهداف خیرخواهانه صنعتی را با آسیب روبرو می نماید اقدام مبارکی نیست.

زائرسراها و خانه معلم ها معضلی برای گردشگری شهرهای زیارتی است

اگر علاقمند به سفر با بهترین نرخ تور کانادا نوروز 99 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش مرجع مقالات از قم، سعید شیرکوند عصر امروز در نشست صمیمی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با انجمن ها و تشکل های مردم نهاد استان قم که در سالن جلسات شهرداری برگزار گردید با اشاره به اینکه باور داریم گره های جدی در صنایع دستی و گردشگری وجود دارد گفت: علیرغم اینکه بخش خصوصی به دنبال کوتاه شدن دست دولت است اما همواره توقع دارند دولت کاری را انجام دهد و این پارادوکس است.

معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه در نرخ گذاری هتل ها و مهمان پذیرها از آنجا که صنعت گردشگری شناور است از همین رو قیمت ها باید آزادسازی گردد اضافه نمود: آژانس های هواپیمایی و هتل ها از مجموعه هایی هستند که امکان آزادسازی قیمت ها وجود دارد و دولت نیز این مسئله را پذیرفته است.

وی بابیان اینکه دولت به دنبال توانمندسازی بخش خصوصی بوده اما محدودیت ها مانع کار است اعلام کرد: برای استاندارسازی و ارائه مجوز کوتاه مدت باید اصلاح و مجموعه ها مجوز دائمی دریافت نمایند مشروط بر اینکه خطایی انجام گردد.

شیرکوند فعالیت خانه معلم ها و زائرسراها را معضلی برای گردشگری شهرهای زیارتی برشمرد و ادامه داد: اینکه بخش های دیگر ولو با اهداف خیرخواهانه صنعتی را با آسیب روبرو می نماید اقدام مبارکی نیست چرا که گردشگری باید اشتغال و ارز آوری داشته باشد بنابراین وقتی بنا است گردشگری به صنعت تبدیل گردد انگیزه های خیرخواهانه به این صنعت آسیب می زند.

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خانه مسافرهای غیرمجاز امنیت، کنترل و نظارت را با مشکل روبرو می نمایند اعلام کرد: خانه مسافرها باید مکمل هتل ها باشند نه رقیب و این سیاستی است که دولت باید دنبال کند، تا مادامی که هتل خالی وجود دارد دیگر گزینه ها باید در اولویت های چندم قرار بگیرند.

وی با تاکید براینکه در بعضی فعالیت ها در استان قم و مشهد باانگیزه های خیرخواهانه صنعت گردشگری را با آسیب دچار می نماید اعلام کرد: ضروری است برای بهبود صنعت گردشگری خانه مسافرهای غیرمجاز و پنهانی حذف گردد تا مابقی مدیریت شوند.

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه بعضی شهرداری ها سلیقه ای و متنوع عمل می نمایند گفت: شهر بزرگی مثل تبریز، اصفهان و شیراز همکاری مناسبی بین مجموعه گردشگری و شهرداری وجود دارد اما در بعضی شهرها به این صورت نیست.

شیرکوند با اشاره به اینکه هتل سازی به عنوان کالای عمومی نیازمند همکاری بیشتر شورای شهر و شهرداری است توضیح داد: وقتی سرمایه گذاران به دنبال تقویت گردشگری و صنایع دستی هستند باید موردحمایت قرار گیرند.

وی با اشاره به مشکل دریافت تسهیلات در بخش صنایع دستی و گردشگری گفت: سیستم بانکی زیر آوار مسائل است اما گردشگری تعامل خوبی با سیستم بانکی دارد اگر سرمایه گذاری در حوزه خاصی تمایل به سرمایه گذاری داشته باشد می توانیم به وسیله صندوق توسعه ملی از سرمایه گذاران حمایت کنیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 667

به "زائرسراها و خانه معلم ها معضلی برای گردشگری شهرهای زیارتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زائرسراها و خانه معلم ها معضلی برای گردشگری شهرهای زیارتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید