سهمیه بنزین خردادماه امشب واریز می شود

به گزارش مرجع مقالات، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: کارت سوخت تمام خودروها ساعت صفر امشب (یکم خرداد) ماه شارژ می شود.

سهمیه بنزین خردادماه امشب واریز می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا،فاطمه کاهی با بیان اینکه اول هر ماه کارت سوخت افراد شارژ می شود، اظهار کرد: این ماه نیز طبق روال، بامداد کارت سوخت تمام وسائل نقلیه شارژ می شود.

وی سقف ذخیره بنزین در کارت سوخت را 540 لیتر عنوان و اظهار کرد: سقف در نظر گرفته شده برای ذخیره بنزین 9 ماه است.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی توضیح داد: برای خودروهای شخصی سواری، سهمیه بنزین به شرط عبور نکردن از 540 لیتر در کارت ذخیره می شود و قابل انتقال به ماه های بعد است، بدین معنا که سهمیه 60 لیتری ماهانه بنزین افراد در صورت عدم استفاده به صورت اتوماتیک به ماه بعد منتقل می شود.

کاهی همچنین گفت: پس از 9 ماه، مازاد 540 لیتر به کارت سوخت شخصی افراد اضافه نمی شود؛ بدین معنا که پس از این زمان، بیش از 540 لیتر در کارت سوخت افراد ذخیره نخواهد شد. به عبارت دیگر اگر فردی در طول این 9 ماه مثلا 30 لیتر از سهمیه خود استفاده کند، در ماه دهم، سهمیه 60 لیتر به او تعلق نخواهد گرفت، بلکه این عدد به 30 لیتر می رسد.

وی افزود: ممکن است فردی تا پایان ماه دهم از سهمیه سوخت موجود در کارت سوخت شخصی خود استفاده نکند که در این شرایط ذخیره کارت وی همان 540 لیتر باقی می ماند و موجودی کارت او افزایش پیدا نمی کند.

از بامداد روز جمعه 24 آبان، بنزین سهمیه بندی شد و بر این اساس قیمت بنزین معمولی سهمیه ای (ماهانه 60 لیتر برای خودروهای شخصی) از قرار هر لیتر 1500 تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه ای از قرار هر لیتر 3000 تومان و قیمت بنزین سوپر نیز از قرار هر لیتر 3500 تومان تعیین شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1000

به "سهمیه بنزین خردادماه امشب واریز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهمیه بنزین خردادماه امشب واریز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید