سیگنال مثبت برای بازار سهام ، خبر جدید از مالیات بر املاک و خودرو

به گزارش مرجع مقالات، به گزارش خبرنگاران، در هفته اخیر پیش نویس اخذ اقتصادیات از املاک و خودرو در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شد تا این طرح یک قدم دیگر به اجرا نزدیک شود. در مرحله بعدی هیات دولت نیز این لایحه را در آخرین روز مهر ماه تصویب کرده است.

سیگنال مثبت برای بازار سهام ، خبر جدید از مالیات بر املاک و خودرو

بر اساس این طرح، املاک یا زمین های مسکونی تا ارزش 7.5 میلیارد تومان معاف از مالیات هستند و این معافیت برای خودروها تا ارزش یک میلیارد تومان است.

طبق این گزارش، هیات وزیران نیز در جلسه 30 مهر ماه پس از بررسی مواد دیگری از لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم، این لایحه را تصویب کرد. طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت در لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم که با هدف بهبود توزیع ثروت وضع مالیات سالانه املاک مسکونی (گران قیمت) و مالیات سالانه خودرو (لوکس) تهیه و تصویب شد، موضوعاتی از قبیل حمایت از فضای کسب و کار، مالیات حق تمبر لغو و مالیات بر سود سهام و سهم الشرکه و کاهش نرخ مالیات شرکت ها از نرخ 25 درصد به 10 درصد، مدنظر قرار گرفته است.

بدین ترتیب پس از ارسال این لایحه به مجلس، باید منتظر تصویب آن در مجلس و سپس ابلاغ آن به دولت برای اجرای این طرح بود. در این لایحه خبری از مالیات بر بازار سهام نیست و به همین دلیل برخی این لایحه را سیگنال مثبتی برای بورس تلقی کرده اند.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه اختصاصی بورس خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1253

به "سیگنال مثبت برای بازار سهام ، خبر جدید از مالیات بر املاک و خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیگنال مثبت برای بازار سهام ، خبر جدید از مالیات بر املاک و خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید