طهرانچی: کلاس های دانشگاه آزاد از 15 شهریورماه شروع می گردد

به گزارش مرجع مقالات، رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به شروع کلاس های مقاطع کارشناسی و ارشد از 15 شهریورماه گفت: میزان شهریه سال تحصیلی جدید بر عهده هیئت امنا های استانی است.

طهرانچی: کلاس های دانشگاه آزاد از 15 شهریورماه شروع می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه شورای دانشگاه با موضوع آنالیز بودجه سال تحصیلی 1400-1399 ظهر امروز به ریاست محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد و با حضور معاونان و مدیران کل سازمان مرکزی و حضور مجازی رؤسای استان ها به صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید.

طهرانچی در ابتدای این جلسه، با اشاره به همه گیری ویروس کرونا در کشور، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و نبود راه حل خروج از این شرایط در شرایط کنونی، آموزش و پژوهش باید بتواند راه خود را پیدا کند و دانشگاه ها و فعالیت های آموزشی و پژوهشی آن ها به هیچ وجه نباید متوقف گردد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد ترم گذشته مرحله آموزش مجازی را با موفقیت پشت سر گذاشت، گفت: واحد های دانشگاهی باید برای ترم جدید وارد مرحله جدیدی از آموزش مجازی شوند. موضوع حائز اهمیت این است که باید شبکه یکپارچه دانشگاه آزاد در آموزش مجازی حفظ گردد، بنابراین مردادماه فرصت مناسبی است تا برای جذب دانشجو و برگزاری ترم آینده برنامه ریزی های دقیق و منظم انجام گردد.

رئیس دانشگاه آزاد با یادآوری شروع سال اقتصادی دانشگاه از ابتدای شهریورماه، توضیح داد: هیئت امنای استان ها یک ماه فرصت دارند تا بودجه سال آینده خود را تنظیم و به سازمان مرکزی ارائه دهند. با توجه به شرایط فعلی، حفظ سلامتی دانشجویان و کارکنان از اهمیت بالایی برخوردار است و در عین حال نباید در فعالیت های دانشگاه خللی ایجاد گردد، بنابراین برنامه ریزی ها باید به گونه ای انجام گردد که فعالیت ها به صورت مجازی و دورکاری با استفاده از شیوه های نوین، بدون وقفه ادامه یابد.

طهرانچی اظهار داشت: تدوین بودجه سالانه استان ها، برگزاری ترم تابستانی، اجرای طرح نظام هوشمند داده ها، برنامه ریزی درسی بر مبنای شرایط کنونی، برنامه ریزی برای اجرای شیوه های جدید برگزاری دروس عملی و تربیت بدنی، آنالیز و اجرای راه حل های جدید آموزش مجازی و روش های نوین فرهنگی و تربیتی و... از جمله مهمترین اولویت های هیئت امنا های استانی در مردادماه است.

وی با اشاره به افزایش 20 درصدی میانگین حقوق کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد، گفت: براساس برنامه ریزی های اجرا شده، احکام حقوق اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی واجد شرایط باید به سرعت صادر شده و معوقات افزایش پنج ماه اول سال 99 پرداخت گردد.

تشکیل کمیته شهریه در هر استان به منظور استخراج مدل مناسبی برای شهریه

رئیس دانشگاه آزاد تأکید کرد: میزان شهریه سال تحصیلی جدید بر عهده هیئت امنا های استانی است که می توانند با ترکیبی از افزایش شهریه براساس رشته ها و افزایش دانشجو، به راه حل های اجرایی دست یابند. در این زمینه ضروری است کمیته شهریه در هر استان تشکیل و مدل مناسبی برای شهریه استخراج گردد.

طهرانچی در بخش دیگری از سخنان خود، به مصوبه شورای گسترش اشاره نمود و گفت: براساس مصوبه این شورا، کلاس های مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد باید از 15 شهریور شروع گردد. ضروری است واحد های دانشگاه آزاد از ابتدای شهریورماه با جدیت موضوع ثبت نام دانشجویان جدیدالورود را در دستور کار خود قرار دهند. شورای گسترش همچنین مجوز جابجایی رشته ها در استان را صادر نموده که هیئت امنا های استانی باید برای این موضوع برنامه ریزی داشته باشند تا به موقع عمل نمایند.

لزوم ایجاد میز کار الکترونیک و دفاتر مجازی برای اساتید، رؤسای گروه ها و معاونان واحد ها

رئیس دانشگاه آزاد با تأکید بر لزوم ایجاد میز کار الکترونیک و دفاتر مجازی برای اساتید، رؤسای گروه ها و معاونان واحد های دانشگاهی، توضیح داد: ارتباط کنشگران دانشگاه با دانشجویان نباید در دوران کرونا قطع گردد، بلکه با ایجاد این دفاتر مجازی باید به سؤالات، دغدغه ها و نگرانی های دانشجویان و خانواده های آن ها پاسخ داده گردد. به هیچ وجه فعالیت های جاری دانشگاه نباید متوقف گردد.

برنامه ریزی برای اجرای طرح تعاون و برگزاری کلاس های عملی، ارائه تسهیلات به دانشجویان به وسیله صندوق رفاه، ایجاد زیرساخت های اینترنتی مناسب، تأکید بر انجام دورکاری مؤثر کارکنان، نحوه جذب دانشجو براساس سوابق تحصیلی، تأکید بر قانون جامع مهارت آموزی در مدارس سما، تغییرنام آموزشکده های فنی به دانشکده مهارت و کارآفرینی، یاری به اشتغال فارغ التحصیلان، استقرار نظام هوشمند و یکپارچه داده و... از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1113

به "طهرانچی: کلاس های دانشگاه آزاد از 15 شهریورماه شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طهرانچی: کلاس های دانشگاه آزاد از 15 شهریورماه شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید