عودت 100 درصد پول بلیت پروازهای هند و پاکستان به مسافران

به گزارش مرجع مقالات، معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به لغو پروازها بین ایران و هندوستان و ایران و پاکستان، گفت: پول بلیت در این مسیرها که از قبل اخذ شده بود، با لغو این پروازها به صورت کامل به مسافران عودت داده می گردد.

عودت 100 درصد پول بلیت پروازهای هند و پاکستان به مسافران

به گزارش خبرنگاران، ابوالقاسم جلالی در مصاحبه با فارس با اشاره به لغو پروازها بین ایران و هندوستان و ایران و پاکستان به دلیل شیوع شدید کرونا در هندوستان، تأکید کرد: مجوزهای پرواز بین ایران و هند و ایران و پاکستان لغو شده است و هیچ آژانسی هم مجوز ارائه بلیت در این راستاها ندارد.

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری درباره شرایط مسافرانی که از قبل بلیت در این راستاها گرفته اند، بیان نمود: همان گونه که اعلام شد، مجوزهای پرواز بین ایران و هند و ایران و پاکستان لغو شده است، بنابراین اگر مسافری از قبل بلیت تهیه نموده باشد، پول کامل بلیت (بدون اخذ جریمه) به آنها عودت داده می گردد.

انجام پروازهای ترکیه با کمتر از 5 درصد ظرفیت

وی در پاسخ به این سوال که با وجود اعمال محدودیت در پروازهای ترکیه به دلیل شیوع شدید کرونا در این کشور چرا کماکان بعضی آژانس ها تبلیغات گردشگری در راستا ترکیه انجام می دهند؟ گفت: پس از شیوع شدید کرونا در ترکیه با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری، پروازهای ترکیه بسیار محدود شد و دو طرف پروازهای روزانه خود را کاهش دادند، در حال حاضر فقط 5 درصد ظرفیت پروازهای ایران و ترکیه انجام می گردد و حتی می توان گفت، این رقم کمتر از 5 درصد است.

اخیراً رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی ایران طی نامه ای به مدیران عامل شرکت ها و دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی تاکید نموده است: با عنایت به عدم لغو پروازها در راستا ترکیه و احتیاج مسافران به خدمات اقامتی و ترانسفر در کشور مذکور، دفاتر خدمات مسافرت هوایی و گردشگری به منظور جلوگیری از سرگردانی مسافران در مقصد مجاز به فروش خدمات مورد احتیاج آنها اعم از هتل و ترانسفر فرودگاهی هستند.

این موضوع واکنش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری را در بر داشت و در این باره گفت: پروازهای توریستی به ترکیه ممنوع است و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری باید پیگیر تخلف آژانس های مسافرتی در تبلیغ تور ترکیه باشد.

به گفته محمدحسن ذیبخش، با وجود تبلیغات آژانس های مسافرتی برای تور ترکیه، تخفیف روی سفر به ترکیه به دلیل تعطیلی و قرنطینه شهرهای ترکیه جذابیتی برای گردشگران ندارد و اکنون فقط پروازهای ضروری و تجاری در راستا ترکیه در حال اجرا است.

با این حال وی از اخطار به دفاتر خدمات مسافرت هوایی بابت فروش بلیت پرواز در راستاهای ممنوعه اطلاع داد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1609

به "عودت 100 درصد پول بلیت پروازهای هند و پاکستان به مسافران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عودت 100 درصد پول بلیت پروازهای هند و پاکستان به مسافران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید