فرصت مجدد انتخاب رشته داوطلبان ارشد علوم پزشکی از امروز

به گزارش مرجع مقالات، داوطلبان مجاز در آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال 1400 از امروز یکشنبه 7 شهریور ماه می توانند نسبت به انتخاب رشته در این آزمون اقدام کنند.

فرصت مجدد انتخاب رشته داوطلبان ارشد علوم پزشکی از امروز

به گزارش خبرنگاران، اسامی نهایی پذیرفته شدگان به همراه کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی 27 شهریورماه 1400 اعلام می شود. همچنین ثبت نام پذیرفته شدگان در دانشگاه ها اواخر شهریور ماه از طریق سامانه دانشگاه محل پذیرش انجام می شود.

انتخاب رشته محل کلیه داوطلبان مجاز در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی هم با توجه به دفترچه راهنمای انتخاب رشته از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل انجام است.

کلیه داوطلبان رشته ها و مجموعه های امتحانی مجاز به انتخاب رشته محل، باید رشته هایی را انتخاب کنند که مدرک تحصیلی مورد پذیرش مقطع قبلی، مطابق ضوابط و مدارک مورد پذیرش هر رشته امتحانی مندرج در جدول شماره 1 دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون، باشد.

بدیهی است در هر مرحله از فرایند آزمون، پذیرش، تحصیل تعیین شود که این امر از طریق داوطلب رعایت نشده و مجاز به شرکت در آزمون رشته مذکور و یا انتخاب آن رشته نبوده است، قبولی فرد لغو شده و ضمن محرومیت از شرکت در آزمون بعدی، طبق مصوبات هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات آزمون ها، در خصوص فرد تصمیم گیری خواهد شد.

بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، عدم تکمیل فرم انتخاب رشته محل تحصیل در زمان مقرر به منزله انصراف بوده و داوطلب از فرایند آزمون حذف می شود و متعاقباً انجام اقدامی میسر نخواهد بود.

بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجوی وزارت بهداشت، کلیه پذیرفته شدگان دوره روزانه (رایگان) و غیر روزانه (شهریه پرداز) آزمون سال 1400 و بعد از آن، چه در دانشگاه قبولی ثبت نام کنند و چه ثبت نام نکنند، سال بعد از سال قبولی اجازه شرکت در آزمون را ندارند و یک سال محروم از شرکت در آزمون می شوند.

همچنین کلیه پذیرفته شدگان سنوات قبل (به جز پذیرفته شدگان سال گذشته دوره رایگان (روزانه) و شهریه پرداز (غیر روزانه) که مجاز به شرکت در آزمون سال جاری نیستند) در صورت ثبت نام در دانشگاه باید تا زمان قبولی در آزمون، انصراف دهند. بدیهی است در صورتی که دانشجویان این امر را رعایت نکنند، ضمن لغو قبولی، طبق مقررات با فرد خاطی برخورد خواهد شد.

دانشگاه های علوم پزشکی کشور تعهدی در قبال اسکان و تامین خوابگاه ندارند و بر اساس امکانات موجود، خوابگاه در اختیار دانشجو قرار می دهند. لذا داوطلبان جهت دریافت اطلاعات بیشـتر به سـایت اینترنتی دانشـگاه یا مرکز مورد نظر مراجعه کنند. دبیرخانه شـورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی و مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرده اند که در خصوص ارائه یا عدم ارائه خوابگاه هیچ گونه مسئولیتی نخواهند داشت.

با توجه به اینکه داوطلبان تا تاریخ 31 شهریور باید فارغ التحصیل شوند، لذا کسانی که بعد از تاریخ مذکور فارغ التحصیل خواهند شد، به دلیل اینکه مجاز به شرکت در آزمون نبوده اند، باید از تکمیل فرم انتخاب رشته محل تحصیل خودداری کنند.

ظرفیت پذیرش دانشگاه های پذیرنده دانشجو رایگان و شهریه ای در دفترچه راهنما ذکر شده است. داوطلبان بر اساس دفترچه لازم است ابتدا انتخاب خود را تعیین کرده و سپس در زمان مقرر نسبت به تکمیل فرم اینترنتی مربوطه اقدام کنند.

داوطلبان توجه کنند اطلاعات لازم در خصوص گرایش های مختلف در هر رشته از طریق گروه آموزشی دانشگاه تعیین می شود.

کلیه متقاضیان استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون ورودی باید همزمان با سایر داوطلبان عادی از تاریخ تاریخ 2 تا 4 شهریور ماه جاری نسبت به انتخاب رشته محل خود اقدام کنند. بنابراین لازم است با کد رهگیری خود وارد سامانه شده و انتخاب رشته محل را انجام دهند. به عبارتی این افراد فقط در زمان یاد شده مجاز به انتخاب رشته محل هستند.

داوطلبان متقاضی ادامه تحصیل در دوره های مجازی دانشگاه های علوم پزشکی موظفند آیین نامه آموزش از راه دور دانشگاه های علوم پزشکی را مطالعه کنند. تحصیل در این دوره با پرداخت شهریه بوده و مبلغ آن از طریق دانشگاه اعلام می شود.

به گزارش خبرنگاران، آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال 1400 در چهار نوبت صبح و عصر در روزهای 31 تیر و 1 مرداد به مدت 160 دقیقه در 35 دانشگاه علوم پزشکی شامل 40 حوزه امتحانی در قالب 43 رشته و 10 مجموعه رشته برگزار گشت.

در این آزمون مجموعا 72 هزار و 815 نفر ثبت نام کرده بودند که تعداد 46 هزار و 316 نفر در آزمون شرکت کردند و 26 هزار و 499 نفر (معادل 36 درصد) غایب بودند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1761

به "فرصت مجدد انتخاب رشته داوطلبان ارشد علوم پزشکی از امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرصت مجدد انتخاب رشته داوطلبان ارشد علوم پزشکی از امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید