هشتمین روز ناآرام آمریکا سپری شد؛ تهدید ترامپ برای استفاده از ارتش هم کارساز نیست

به گزارش مرجع مقالات، هشت روز پس از آن که سیاه پوستی که هفته گذشته زیر پای یک افسر پلیس در مینیاپولیس جان باخت، حتی با تهدید ترامپ مبنی بر استفاده از ارتش نیز نشانی از بازگشت آرامش دیده نمی گردد.

هشتمین روز ناآرام آمریکا سپری شد؛ تهدید ترامپ برای استفاده از ارتش هم کارساز نیست

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از یورونیوز، هشت روز پس از کشته شدن جرج فلوید، سیاه پوستی که هفته گذشته زیر پای یک افسر پلیس در مینیاپولیس جان باخت، حتی با تهدید ترامپ مبنی بر استفاده از ارتش نیز نشانی از بازگشت آرامش دیده نمی گردد.

روز سه شنبه هزاران تظاهرات نمایندۀ سفید و رنگین پوست، در منطقه منهتن نیویورک برای برگزاری یک اعتراض مسالمت آمیز تجمع کردند و شعار زندگی سیاهان مهم است را سر دادند.

این اعتراضات تا کنون دست کم 140 شهر آمریکا را تحت تأثیر قرار داده و منجر به دستگیری صدها نفر شده است.

علاوه بر سیاستمداران دموکرات، بسیاری از شهرداران ایالات متحده از جمله شهردار واشنگتن به تهدید ترامپ مبنی بر فرستادن ارتش برای برقراری نظم در شهرها اعتراض نموده اند.

جو بایدن، نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری پیش ِروی ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه بازدید دونالد ترامپ از کلیسای سنت جان واشنگتن آن هم پس از دستور به پلیس برای پاک کردن آن منطقه از اعتراضات مسالمت آمیز را تنها در سه کلمه توصیف کرد: قصور در انجام وظیفه.

او در جریان سخنرانی خود در این روز از کنگره آمریکا خواست پلیس این کشور را موظف به انجام اصلاحات کند و دونالد ترامپ را نیز محکوم کرد که در شرایط بحرانی کنونی، به قدرت خود بیش از رهبری کشور می اندیشد.

جو بایدن گفت: وقتی معترضانی که دست به اعتراضی مسالمت آمیز زده اند، پراکنده می شوند تا رئیس جمهوری از در کاخ سفید که در واقع خانه مردم است خارج گردد، و از گاز اشک آور و نارنجک های نورزا علیه مردم استفاده می نمایند تا او در یکی از تاریخی ترین کلیساهای واشنگتن و کشور عکسی بگیرد، بیراه نخواهد بود اگر به این نتیجه برسیم که رئیس جمهوری به قدرت بیش از اصول اهمیت می دهد.

دونالد ترامپ اولین رئیس جمهور آمریکا محسوب نمی گردد که ارتش را برای فرونشاندن اعتراضات داخلی فراخوانده است. حدود 30 سال پیش از این نیز جرج اچ. دبلیو. بوش، رئیس جمهور وقت برای مقابله شورشی مشابه، ارتش را به لس آنجلس فرستاد.

سخنان جو بایدن در حالی ایراد شد که روز سه شنبه نیز پس از پشت سر گذاشتن شبی ناآرام، ادامه غارت ها و درگیری با نیروهای پلیس، بار دیگر تظاهرات ضدنژادپرستی در شهرهای مختلف این کشور از سر گرفته شد.

جو بایدن همچنین دونالد ترامپ را متهم کرد که کشور را به میدان جنگ تبدیل و به کینه های قدیمی و ترس های جدید گرفتار نموده است. او در جریان سفرش به فیلادلفیا قول داد که زخم های نژادپرستی را که مدتهاست کشور گرفتار آن است درمان کند.

درگیری های داخلی در حالی در ایالات متحده ادامه دارد که این کشور هنوز از بحران مرگبار کرونا رهایی نیافته است. تنها در 24 ساعت گذشته 15 هزار و 561 نفر دیگر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و 928 نفر نیز از این بیماری جان باخته اند.

با احتساب این آمار، شمار کل مبتلایان به کرونا در ایالات متحده به بیش از 1 میلیون و 874 هزار نفر و شمار قربانیان نیز به بیش از 107 هزار و 850 نفر رسیده است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1024

به "هشتمین روز ناآرام آمریکا سپری شد؛ تهدید ترامپ برای استفاده از ارتش هم کارساز نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشتمین روز ناآرام آمریکا سپری شد؛ تهدید ترامپ برای استفاده از ارتش هم کارساز نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید