هشدار یک کارشناس برای آینده والیبال، کاری نکنید افسوس بخوریم!

به گزارش مرجع مقالات، به گزارش خبرنگاران، تیم های والیبال نوجوانان و جوانان حدود یک سال است که بدون اردو و تمرینات بلاتکلیف رها شده اند. حتی تکلیف سرمربی تیم نوجوانان، پس از برکناری محمد وکیلی تعیین نیست. تیم والیبال جوانان نیز بعد از تاریخ سازی و قهرمانی در دنیا با آینده مبهم برای تکرار قهرمانی روبرو است.

هشدار یک کارشناس برای آینده والیبال، کاری نکنید افسوس بخوریم!

محمد وکیلی در تبادل نظر با خبرنگاران درباره شرایط نامعلوم تیم های والیبال نوجوانان و جوانان گفت: می توانیم تمام برنامه ریزی ها را انجام دهیم و به محض بهبود شرایط و اخذ مجوزهای بهداشتی کار را ادامه دهیم اما در حال حاضر هیچ گونه برنامه ای نداریم و مسابقات را به امان خدا سپرده ایم.

سرمربی اسبق تیم والیبال نوجوانان ادامه داد: چون ابلاغیه برای مسابقات ندارند، تمرینات هم ندارند. تکلیف تاریخ برگزاری مسابقات باشگاهی نوجوانان و جوانان نیز تعیین نیست. می توان تشکیلات و زیربنایی انجام داد تا زمان اعلام مجوز از سوی وزارت بهداشت و ورزش برای فعالیت های پایه انجام دهند.

وی اظهار کرد: فعلا در حال سکون هستیم. تیم های باشگاهی بزرگسال تقریبا در حال اجرا تمرینات هستند اما در رده های پایه خبری نیست. شاید در بحث جوانان به دلیل حضور تیم نوجوانان نگرانی وجود نداشته باشد اما در تیم نوجوانان به مشکل خواهیم خورد چون تیم زیر 17 سال نداریم. شاید هزاران بازیکن مستعد نوجوان داشته باشیم که لایق پوشیدن پیراهن تیم ملی باشند اما هنوز شناسایی نشده اند. این کار را سخت می نماید و نباید زمان بیش تری از دست دهیم.

وکیلی در پاسخ به این سوال که تکرار قهرمانی تیم جوانان در دنیا ممکن است یا خیر؟ گفت: قهرمانی تیم های پایه ممکن است دست به دست گردد. ممکن است سال آینده اتفاقات جدیدی رخ دهد. تیم های روسیه، ایتالیا و ... نیز همین شرایط را دارند. مهم این است که تمام کوشش خود را به کار گیریم و اگر نتیجه ای کسب نشد حسرت کم کاری را نخوریم.

وی تاکید نمود: سال المپیک را در پیش داریم و فدراسیون همواره در این سال تمرکز خود را بر روی تیم بزرگسال می گذارد چرا که تیم بزرگسال ویترین است و در حال حاضر دغدغه فدراسیون این است. متاسفانه تیم جوانان پس از گذشت یک سال از قهرمانی هنوز پاداش های خود را دریافت نکرده اند و این باعث دلسردی خواهد شد.

وکیلی اضافه نمود: عدم توجه باعث یاس و نا امیدی در آینده خواهد شد. هرچقدر تیم پایه قوی تری داشته باشیم در آینده تاثیرات آن را در تیم بزرگسالان خواهیم دید. بازیکنان پایه آرام آرام به تیم بزرگسال تزریق خواهند شد. همانطور که شریفی، توخته، یلی، مجرد و ... در تیم بزرگسال استفاده شدند.

کارشناس والیبال ادامه داد: اگر چرخ کارخانه بازیکن سازی روغن کاری نگردد یک زمان به خود خواهیم آمد که دستمان خالی است. ممکن است برای یکی دو سال آینده مسئله ای پیش نیاید اما در چند سال دیگر به مشکل خواهیم خورد.

وکیلی در خاتمه گفت: باید تمام کارها و برنامه ریزی لازم را انجام دهیم تا در زمان خاتمه کرونا بتوانیم پیش روی کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1132

به "هشدار یک کارشناس برای آینده والیبال، کاری نکنید افسوس بخوریم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار یک کارشناس برای آینده والیبال، کاری نکنید افسوس بخوریم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید