کدام کشور بیشترین نوع زبان را دارد؟

به گزارش مرجع مقالات، پاپوآ گینه نو چندزبانه ترین کشور دنیا است که در مجموع ساکنان آن به 840 زبان صحبت می نمایند.

کدام کشور بیشترین نوع زبان را دارد؟

به گزارش ایسنا به نقل از ویفروم، کارشناسان اظهار کردند که توانایی صحبت کردن به بیش از یک زبان می تواند یک مزیت بزرگ در بازار کار باشد. بعلاوه گفته می گردد که دوزبانگی طیف وسیعی از مزایای سلامتی از جمله محافظت در برابر شرایطی مانند زوال عقل و بیماری آلزایمر را به همراه دارد.

فناوری دیجیتال نیز به موانع زبانی یاری می نماید برای مثال گوگل ترنسلیت از 133 زبان پشتیبانی می نماید که اندکی از هزاران زبان در سراسر دنیا است.

کشور های زیادی وجود دارند که در آن ها به بیش از یک زبان صحبت می گردد، اما کشوری که از نظر تنوع زبانی در صدر قرار گرفته است و خانه بیش از 800 زبان است، پاپوآ گینه نو با مجموع 840 زبان است و بعد از آن اندونزی با 711 نوع زبان در رتبه بعدی قرار گرفته است.

نیجریه بعد از اندونزی با 517 زبان و بعد از آن، هند با 456 زبان، ایالات متحده با 328 نوع زبان در لیست پنج کشور برتر از نظر تنوع زبانی قرار گرفته اند.

امروزه حدود 7168 زبان در سراسر دنیا وجود دارد و حدود 40 درصد از این زبان ها با کمتر از 1000 گویشور در خطر انقراض هستند. غالب ترین زبان های دنیا در مجموع 23 زبان است که اکنون به وسیله بیش از 50 درصد جمعیت دنیا صحبت می گردد.

نتایج مطالعات نشان داده است که صحبت کردن به چندین زبان علاوه بر مزایای شناختی، مزایای اجتماعی و فرهنگی نیز دارد. علاوه بر این، به گفته کمیسیون اروپا، افرادی که به یک یا چند زبان خارجی صحبت می نمایند، در حل مسائل بهتر و بعلاوه خلاق تر و همدل تر هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 13 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1402 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 2225

به "کدام کشور بیشترین نوع زبان را دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام کشور بیشترین نوع زبان را دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید