گرامی داشت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان

به گزارش مرجع مقالات، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل کانون، روز ملی ادبیات کودک و نوجوان که در سال های اخیر در تقویم رسمی کشور عزیزمان ثبت شده است، مُهر تاییدی بر قبول هویت فردی و اجتماعی بچه ها و نوجوانان ایرانی به عنوان مخاطبانی موثر است. دیدگاهی که کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان از 55 سال پیش در پرورش آن تلاش کرده و دستاورد آن هنرمندانی نامدار است که روزی مخاطبان تولیدات فرهنگی هنری این مجموعه بوده اند.

گرامی داشت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان

به همین دلیل همکاران کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان در سراسر ایران همچنان می کوشند تا با گسترش زبان و ادبیات فارسی و تولید آثاری مبتنی بر ادبیات و هنر بومی، مخاطبانی هوشمندتر را برای ساخت آینده ای بهتر به جامعه معرفی کنند.

در تمام این سال ها ادبیات مهم ترین زبان این مجموعه فرهنگی بوده است، چه در قالب کتاب های خواندنی با تصاویری به یادماندنی و چه در قالب فیلم و پویانمایی و قصه گویی. پژوهشگران تلاش کرده اند تا با شناخت و تحلیل آثار تولیدی و نیازهای موجود در این جهت مهم گام بردارند و کتاب داران، مربیان و بازیگران در سفرهای خود به مناطق دور، کتاب و جادوی آن را برای تمام بچه ها کشور به ارمغان برده اند.

این مهم در فراز و نشیب های مختلف کشور دچار تغییرهایی شده است اما هیچگاه حرکت آن متوقف نشده است. امسال نیز در حالی به استقبال روز ملی ادبیات کودک و نوجوان رفته ایم که حضور چند ماهه مربیان کانون در شبکه های اجتماعی رسمی کانون و انتشار عنوان های متعددی از کتاب های خواندنی برای رده های مختلف سنی از خاموشی جریان ادبی در دوره بیماری کرونا جلوگیری کرده است. امید داریم تا دست در دست این همکاران همچون همیشه یاری گر اهداف این روز یعنی اشاعه هر چه بیشتر کتاب و کتاب خوانی باشیم.

گفتنی است چند سالی است سال روز کوچ مهدی آذریزدی، روز ملی ادبیات کودک و نوجوان نام گذاری شده است. قصه های خوب برای بچه های خوب، قصه های تازه از کتاب های کهن، گربه ناقلا، گربه تنبل، مثنوی (برای بچه ها)، مجموعه قصه های ساده و تصحیح مثنوی مولوی (برای بزرگ سالان) از جمله آثار این نویسنده کودک و نوجوان است.

روابط عمومی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان ضمن تبریک این روز ملی به مولفان، تصویرگران، قصه گویان و فعالان حوزه کتاب کودک و نوجوان، یاد و خاطره مهدی آذریزدی نویسنده شهیر حوزه کودک، سوسن طاقدیس نویسنده تازه درگذشته ادبیات کودک و نوجوان را گرامی می دارد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1096

به "گرامی داشت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرامی داشت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید