3 میلیون نفر برای دریافت اینترنت هدیه آموزش مجازی ثبت نام کردند

به گزارش مرجع مقالات، معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات از قبت نام حدود 3 میلیون نفر برای دریافت بسته اینترنت هدیه ویژه آموزش مجازی برای اساتید دانشگاه و حوزه، معلمان، دانشجویان و طلاب اطلاع داد.

3 میلیون نفر برای دریافت اینترنت هدیه آموزش مجازی ثبت نام کردند

مدتی قبل با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات، بسته های اینترنت هدیه برای آموزش مجازی درنظر گرفته شد.

ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات اعلام نمود: با توجه به خاتمه فرایند ثبت نام دریافت بسته های اینترنت هدیه برای اساتید، معلمان، دانشجویان و طلاب، شماره تلفن متقاضیانی که ثبت نام آنها در سامانه مرتبط با موفقیت اجرا شده، به اپراتورها ارسال شده تا اقدامات فنی لازم جهت فعال سازی بسته ها برای آن ها صورت پذیرد.

وی گفت: برهمین اساس تا این لحظه در مجموع، در حدود 2 میلیون شماره مربوط به دانشجویان و طلاب، حدود 850 هزار شماره مربوط به معلمان و حدود 120 هزار شماره مربوط به اساتید دانشگاه و حوزه در اختیار اپراتورها قرار گرفته و فرایند فعال سازی بسته ها به وسیله اپراتورها هم از هفته گذشته آغاز شده و در حال تکمیل است.

هاشمی توضیح داد: گفتنی است با توجه به احتمال کامل نبودن اطلاعات واصله از نهادهای متولی به ویژه در ارتباط با دانشجویان جدیدالورورد، امکان ثبت اعتراض در سامانه هم پیش بینی شده بود. اطلاعات این دسته از افراد هم به نهادهای متولی ارسال شده است تا پس از اخذ تأییدیه، بسته هدیه اینترنت به این گروه هم اختصاص پیدا کند.

تخصیص بسته اینترنت هدیه برای اتباع غیر ایرانی

معاون وزیر ارتباطات توضیح داد: علاوه بر این با توجه به درخواست های واصله جهت اختصاص بسته هدیه برای دانشجویان و طلاب اتباع غیرایرانی یا زیر 18 سال که فاقد مالکیت سیم کارت به نام خود هستند، پیگیری های لازم جهت دریافت اطلاعات این دو گروه هم در حال اجرا است و به محض دریافت اطلاعات از نهادهای متولی، اقدامات فنی لازم جهت اختصاص بسته اینترنت هدیه برای آن ها هم انجام خواهد شد.

به گزارش ایرنا، حدود 2 سال قبل و با آغاز پاندومی کرونا، دولت تصمیم گرفت برای حفاظت از سلامت دانش آموزان و معلمان، آموزش کشور را به سمت مجازی شدن پیش ببرد. توسعه یک پلتفرم برای تبدیل شدن به شبکه دانش آموزی از جمله اولین اقداماتی بود که به وسیله اپراتورها انجام شد.

از همان زمان وزارت ارتباطات برای یاری به آموزش مجازی و دسترسی عادلانه همگانی به این امکان بسته های اینترنت برای دانش آموزان، معلمان، دانشجویان، اساتید دانشگاه و طلاب طی چند مرحله بسته های اینترنت در نظر گرفت و در فواصل مختلف به آن ها ارائه شد.

روزها و هفته های ابتدایی کرونا، ترافیک در شبکه ارتباطی کشور به قدری بالا رفت که همه بخش های وزارت ارتباطات برای تامین ظرفیت مناسب و رفع کردن مشکلاتی که وجود داشت، شبانه روزی آغاز به کار کردند. تخصیص بسته های اینترنت رایگان امکانی بود که وزارت ارتباطات به نمایندگی از دولت برای روشن نگه داشتن چراغ آموزش در کشور در چند مرحله به دانش آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید دانشگاه و حوزه اختصاص داد. ،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 آبان 1400 بروزرسانی: 14 آبان 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1837

به "3 میلیون نفر برای دریافت اینترنت هدیه آموزش مجازی ثبت نام کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 میلیون نفر برای دریافت اینترنت هدیه آموزش مجازی ثبت نام کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید