سناریوهای آموزشی برای تحصیل دانش آموزان در مناطق سفید، زرد و قرمز

به گزارش مرجع مقالات، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: روش ما در آموزش دانش آموزان ترکیبی است و از همه بسترها استفاده می کنیم.

سناریوهای آموزشی برای تحصیل دانش آموزان در مناطق سفید، زرد و قرمز

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در افتتاحیه مدرسه تابستانی تلویزیونی ایران، اظهار کرد: بخشنامه ثبت نام دانش آموزان در 22 اردیبهشت ابلاغ شد و از اول خرداد ستادهای ثبت نام شکل گرفت و فرایند ثبت نام دانش آموزان از اول خرداد آغاز شده است.

وی ادامه داد: با توجه به این که سلامت دانش آموزان در اولویت است، برنامه ریزی شد که ثبت نام دانش آموزان به شکلی باشد تا اولیا مراجعه حضوری به مدرسه نداشته باشند و در صورت لزوم مراجعه با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام گردد.

حکیم زاده افزود: با توجه به اینکه شرایط تداوم کرونا هنوز به طور قطعی قابل پیش بینی نیست، همزمان ثبت نام دانش آموزان در فضای حقیقی به صورت مجازی نیز در سامانه شاد انجام می گردد.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بعد از کرونا مدارس تعطیل شد اما آموزش تعطیل نشد، گفت: در سال تحصیلی جدید نیز برنامه آموزشی وزارت آموزش و پرورش با قدرت آغاز می گردد و همه محتوای آموزشی را در سال آینده ارائه می دهیم و آماده هستیم تا این وظیفه را به نحو احسن انجام دهیم.

وی در مورد شرایط حضوری یا غیرحضوری تحصیل دانش آموزان، اظهار کرد: مدارس دارای تنوع جمعیتی مختلف است؛ به عنوان مثال 49 هزار کلاس چند پایه داریم و یا تعدادی از مدارس دارای کمتر از 50 دانش آموز است، همچنین در بعضی مدارس با تراکم دانش آموزی بالا روبرو هستیم، ولی برای سه حالت شرایط قرمز، زرد و سفید سناریو داریم.

حکیم زاده افزود: روش ما در آموزش دانش آموزان ترکیبی است و از همه بسترها استفاده می کنیم. به عبارت دیگر به دوران قبل از کرونا باز نمی گردیم چون در این دوران تجربه خوبی به دست آوردیم و اگر هم شرایط در تمام مناطق کشور سفید باشد، باز همکاری با صدا و سیما و آموزش در بستر مجازی را ادامه می دهیم و البته متناسب با شرایط ترکیب این آموزش ها متفاوت است.

وی در مورد آموزش دوره پیش دبستانی نیز گفت: سال جاری دوره آموزشی را برای مربیان پیش دبستانی داریم که این دوره بر اساس سند تحول بنیادین، با توجه به رشته های مختلف و انتظارات آموزش و پرورش است ضمن این که روش های درست آموزش پیش دبستانی و برنامه های مهارتی پیش بینی شده برای آن ارائه می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1059

به "سناریوهای آموزشی برای تحصیل دانش آموزان در مناطق سفید، زرد و قرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناریوهای آموزشی برای تحصیل دانش آموزان در مناطق سفید، زرد و قرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید